Milloin tajusit ensimmäisen kerran että et ole viehättävä?
Milloin tajusit ensimmäisen kerran että et ole viehättävä?
Kommentit (12)
Aiemmin olin se josta pojat ja miehet aina kiinnostuivat. Nyt vanhetessa ei kiinnostuneita enää ole (paitsi mieheni), ihmiset eivät enää katso samalla tavoin, muutuin näkymättömäksi.
Uusi ilmiö on että työpaikalla miehet puhuvat nuorista, näteistä tytöistä ikään kuin en olisi paikalla. Tää tuntuu oudolta, en ole aiemmin vastaavaa kokenut.
Teininä kun kaikki pojat kiinnostuivat vain muista tytöistä koulussamme ja minä olin kuin ilmaa.
En oo koskaan varsinaisesti tajunnut, asia vaan on niin.
Jo pienenä tyttönä. Minua ei sanottu ikinä söpöksi, nätiksi eikä edes kiltiksi, vaikka olin todella tottelevainen.
Noin kolmekymppisenä, kun lopetin koko aikuisiä kestäneen ryyppyputken.
Olin nähnyt itseni kaljalasien takaa.
Olen ihan ok, mutta en todellakaan kaunotar, jollaiseksi itseni kännissä kuvittelin :D
Joskus ala-asteella. Olin aina se joka jätettiin valitsematta mukaan, pojat sanoivat suoraan "hyi vttu ei tota" jne. 15-vuotiaana puhkesin kukkaan ja haistatin pitkät kaikille. Sen jälkeen ei ongelmaa. Ikää nyt 41.
Teininä, kun pojat tulivat seuraani ainoastaan päästäkseen lähemmäs kaveriani, jonka ympärillä pörräsi laumoittain poikia ja vanhempiakin miehiä.
Yläasteella, kun sai kuulla jatkuvasti piikittelyä ulkonäöstä. Olin hoikka, mutta rumat kasvot. Lukiossa oikeastaan vielä paheni, kun tajusin miten muista kavereista oltiin kiinnostuneita ja itse olin miehille kuin ilmaa. Sama on jatkunut koko aikuisiän. Nuorena kävin baareissa, mutta jäin aina seinäruusuksi.
Olen nyt nelikymppinen ja edelleen jollain tavalla katkera, että synnyin tämän näköiseksi. En mä sitä päivittäin murehdi, mutta välillä silti mietin miten erilaista elämäni voisi olla, jos olisin nätti.
Varmaan juuri nyt.
Olen 50 v. Menin opiskelemaan ja huomasin etteivät muut lähesty minua. On paljon ryhmä-ja parityötä. Olen se joka laitetaan viimeisenä johonkin ryhmään.
Pari työskentelyssä viereinen menee jopa toiselta riviltä hakemaan kaverin.
Tällaista ei ole ollut milloinkaan aiemmin.
Kyllä se oli jo varhain kun tajusin etteivät kaikki naiset halua aina seksiä mun kaa.
Ala-asteella kun pojat kiinnostuivat vain kavereistani.