Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naapurin tulevaisuus

Vierailija
16.09.2022 |

Kun Venäjä vääjäämättä häviää helmikuussa aloittamansa sodan länsivaltioita vastaan on se lopultakin painettava niin polvilleen ettei se siitä tuhanteen vuoteen nouse. Mieluiten aloitetaan siitä että se pilkotaan pieniin osiin ja nuo osat jaetaan länsivaltojen kontrollin alaisiksi.
Suomi voisi ottaa valvontansa alle entiset maansa karjalan ja petsamon. Liittää noita ei tarvitse takaisin Suomeen mutta Suomi sanelisi mitä tuolla saa tehdä ja mitä ei.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toki Suomi haluaa entiset rajat takaisin, ja niille täytyy saada turvatakuu. Kyllä jonkinlainen demilitarisoitu puskurivyöhyke täytyy Suomen itärajalle saada. Ja sotakorvaukset luonnollisesti vaaditaan, ja sitoumus YYA-sopimukseen.

Vierailija
2/3 |
16.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun kerran ovat niin iso maa, niin voisivat siirtää asumuksensa Euroopasta Aasian. Niin ei olis tuhansiin kilometreihin yhtään ry"sykkää. Pelkkä autiomaa välissä. Kukaan Euroopassa ei kaipaa heitä. Yes !

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.09.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Erittäin hyvä ehdotus aloittajalta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän yksi