Tasokas nainen ei ole sinkkuna yleensä muutamaa kuukautta pidempään
Miehiä on tarjolla jonoksi asti. Ihan maksimi mitä voi inhimillisesti kuvitella on 6kk ja sinäkin aikana tietysti on fwb-panosuhteita ja muita kevyitä juttuja. Näin se vaan menee. Tasokkaat viedään käsistä.
Kommentit (25)
Päinvastoin. Tasokas nainen osaa olla yksinkin eikä sarjaseurustele.
Pidän itseäni tasokkaana, mutta olin mieluummin yksin kolme vuotta kuin olisin ollut ihan ok:n kanssa. Seuraa olisi kyllä löytänyt, mutta ei napannut.
Tasokas nainen valkkaa parhaista. Mutta eipä tasokas mieskään kauaa vanhene yksin.
Millainen on tasokas nainen? Ihan mielenkiinnolla odotan vastauksia....
Älykkäällä ja kauniilla naisella ei itse asiassa ole paljoakaan valinnanvaraa, jos hän haluaa säilyttää itsekunnioituksensa.
Niin siis tasokas nainen, joka haluaa seurustella kenen tahansa kanssa, ei kauaa sinkkumarkkinoilla vanhene (tai käy satumainen tuuri ja kymppimatch löytyy heti). Muuten tasokas nainen kyllä viihtyy pitkiäkin aikoja yksin eikä seurustele mistään läheisriippuvuudesta.
Entä jos nainen on tasokas ja edelleen hyvännäköinen ja saanut jo lapsensakin aikuisiksi. Hänelläpä ei olekaan perheenperustamiset mielessä eikö kellot kolkuttele.
Voi vaan ottaa rennosti, juoda kun tahtoo ja saada hellyyttä vaikka siltä nuorelta rakastajalta. Ja uutta on toki heti tilalle tulossa. He elävät mielenkiintoisinta elämää, usko pois.
Lapset vievät elämästä spontaaniuden, mutta aikuisten lasten äideillä spontaanius on palannut elämään. Kyllä siinä nuortuu.
Oon niin tasokas, ettei miestä löydy lainkaan.
Ap-mies siis fantasioi, miten itse eläisi, jos olisi kaunis nainen. Ykkösenä ap:lla tuo jatkuva seksi.
Miten tasot määritellään? Kuka on tasokas? Se joka viihtyy vaakatasossa vai jolla on monta tasoa?
Tasokas nainen ei harrasta satunnaista seksiä. Jakorasia tekee sitä.
Ei voi pitää tasokkaana, jos on liikaa seksikumppaneita. Voi treffeille, kunhan säästää itseään
Olen liian älykäs tasapaksuun suhteeseen. Liian vapaudenkaipuinen ihmisten omimistarkoituksiin ja edelleen, kaikkien vuosien jälkeen, lumoava. Kohtalo. Se on kohdallani plussannut minulle minusta kerrotut valheet ja ilkeydet. Ne hyödyttävät minua. Siksi olen minä, kaatumaton.
Vierailija kirjoitti:
Oon niin tasokas, ettei miestä löydy lainkaan.
Sama. Eikä tämä ole vitsi.
Mun pisin aika sinkkuna on ollut 3 kk. Nyt vapaasta tahdosta sinkkuna pitemmän aikaa. Haluan saada väitöskirjani rauhassa valmiiksi. Mutta totta puhut, kyllä kauniilla on oikeasti valtavasti tarjokkaita, varjopuolena on sitten toisten naisten katkeruus. Mutta siitä nyt ei kukaan normaalilla itsetunnolla varustettu jaksa välittää.
Vierailija kirjoitti:
Tasokas nainen ei harrasta satunnaista seksiä. Jakorasia tekee sitä.
Älä vaan kasvata neidiståsi jakorasiaa. Tai pojastasi transsia.
Vierailija kirjoitti:
Ei voi pitää tasokkaana, jos on liikaa seksikumppaneita. Voi treffeille, kunhan säästää itseään
Tämä koskee sitten miehiäkin. Mies ei ole tasokas, jos jakaa ympäriinsä oli miten menestyvä ja hyvännäköinen tahansa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Tasokas nainen ei harrasta satunnaista seksiä. Jakorasia tekee sitä.
Älä vaan kasvata neidiståsi jakorasiaa. Tai pojastasi transsia.
Aikuinen poika on hetero.
Jaa. Kaikki tasokkaat naiset eivät tarvitse jatkuvasti miestä itselle, ei kevyitä suhteita eikä vakampiakaan. Älä yleistä ap, eivät kaikki ole samanlaisia seksihulluja kuin itse olet.