Lue keskustelun säännöt.
muumi ja liberon housuvaipat
26.10.2006 |
kummatko parempia?mitä huonoa, mitä hyvää?onko suositella jotakin muuta housuvaippaa 1v 6kk tytölle?mikä koko olisi hyvä?painoa vähän päälle 10kg.
Kommentit (2)
Vertailun kohteena oli n. 2 vuotiaalle menevät housuvaipat, ja tässä lopputulos parhaista huonoimpaan:
1. Daily
2. Pampers
3. Lidlin Cien
4. Libero
5. Muumi
6. Pirkka
Näistä kuitenkin heti kuivalta tuntui vain Pampers, mutta muiden ominaisuuksien (mm. hinnan) perusteella Daily sai parhaimmat pisteet. Ja noista kaikkein kallein kappalehinnaltaan oli Muumi housuvaippa.
Testissä verrattiin vaipan kuivuutta heti pissan jälkeen, viiden minuutin kuluttua ja vartin kuluttua, sekä hintaa, ja olikohan muuta, en muista.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Meille nuo muumivaipat ei sopinut alkunkaan, falskasivat jatkuvasti! Libero- ousuvaippoihin ollaan taasen oltu tyytyväisiä! Nämäkin taitaa olla silti vähän yksilöllisiä, koska tuttumme käyttävät pelkkiä muumivaippoja tyytyväisinä.. Myös LIDL:in vaipoista olen kuullut pelkkää positiivista! :)