Keräsin jo kerrostaloasuntooni polttopuuta
Siinä tulee paljon säästöä kun lämmittelee kämpän ja ruuatkin puuta polttamalla.
Ihanaa afrikkalaista vibaa tänne hyvinvoinnin johtotähteen!
Kommentit (6)
Notski pystyyn keskelle olkkaeia 😂 Muista sitten ottaa palovaroittimesta paristo pois.
Hanhipaistia, rusakkokeittoa yms... ensi talvena vihervasemmistolaiset tulevat näkemään laajalti politiikkansa seuraukset.
Vierailija kirjoitti:
Notski pystyyn keskelle olkkaeia 😂 Muista sitten ottaa palovaroittimesta paristo pois.
Ei vaadi kovinkaan kummoista insinöörityötä. :D
Muuranina osaisin tehdä vaikka takan kerrostaloon. Savupiippu pitäisi vetää seinän läpi ulos mutta eihän sekään ole ongelma. Piikkausvehkeellä tekisin reiän hormille öbaut 10-15 minuutissa.Tiiliä saisin ilmaiseksi. Tiedän kenelle on jäänyt ylimääräisiä. Siinä on vain se vaara että vuokranantaja saattaa korottaa vuokraa jos kuulee että tänne on ilmestynyt takka.
Saattaa siitä joku nipo valittaakkin jos ulkoseinään ilmestyy savupiippu. Sääntösuomen kirous kun mitään ei saa tehdä.
Hei voisko aatella yhteishellaa kuivaushuoneeseen, kun sehän on sit turha koska kellään ei oo varaa enää pestä pyykkiä?
Myös jäteöljyt ja muu palava jäte soveltuu hienosti energiantuotantoon, vain tomppeli menee niitä antamaan ilmaiseksi pois, saati jopa maksaa niiden pois antamisesta, uuniinhan nekin päätyy siltikin!