Taas itkee selostaja
Kommentit (10)
Tuomas on ollut ikänsä mukana tekemässä töitä suomalaisen yleisurheilun hyväksi. En ihmettele että on liikuttunut.
Ihana, kun liikuttuu. On urheilulukion rehtori ja työkseen näkee näitä nuoria urheilijoita. Taitaa ollaan sydämellään mukana.
Tuomas Raja ei ole selostaja, vaan kommentaattori. Jos melko lailla koko elämänsä yleisurheilulle omistanut mies liikuttu suomalaisten menestyksen hetkellä ja se sinua ärsyttää, se kertoo vain sinun pikkusieluisuudestasi tai kyvyttömyydestäsi käsitellä tunteita.
Mikä siinä ärsyttää? Sekö kun Tuomas osaa ilmaista tunteitaan avoimesti, mutta sinä et uskalla?
Raja tuntee henkilökohtaisesti varmaan jokaisen kilpailijan joka meillä tuolla on. Useat lapsesta saakka.
Minäkin välillä itken, kun seuraan urheilukilpailuja. Niin hyvässä kuin pahassakin. Urheilun kuuluu herättää tunteita, jos sitä katsoo muutenkin kuin vain siinä mielessä, että voi hehkuttaa somessa suomalaisten menestystä.
Upea kommentaattori. Mahtavaa, että tunne tulee mukaan.
Ei selostaja itke vaan kommentaattori.