Risteilytietäjät! Onko Viking Linella mahdollisuus varata useampi vuorokausi laivalla? Ilman, että pitää mennä terminaalin kautta?
Jos haluaisi olla laivalla vaikka 3 yötä putkeen, vaikka ne ovat vuorokauden risteilyjä? Voiko näin tehdä mitenkään ilman, että poistuu laivasta Suomen satamassa / ilman uutta lähtöselvitystä joka vuorokaudelle?
Eihän ne ruotsalaisetkaan poistu laivasta Suomen satamasta, joten tässähän ei pitäisi sinänsä olla mitään epäselvää?
Kommentit (6)
Ymmärtääkseni voit tehdä esim. 3 (erillistä) varausta putkeen, ja sitten pyytää terminaalissa/laivan infossa että ne "yhdistetään" niin ei tarvitse maissa rampata/hyttiä vaihtaa.
Vierailija kirjoitti:
Ymmärtääkseni voit tehdä esim. 3 (erillistä) varausta putkeen, ja sitten pyytää terminaalissa/laivan infossa että ne "yhdistetään" niin ei tarvitse maissa rampata/hyttiä vaihtaa.
En ole ennen kuullut tuollaisesta, mutta mahtavaa jos tuo pitää paikkaansa! 27e/vrk hinta kutkuttaa kieltämättä hieman, voisin heti ottaa 3-4 päivän miniloman.
Olen aina ihmetellyt miksi laivat eivät tarjoa pidempiaikaista lomailua kuten hotellit tekevät. Liekö syy siinä, että risteilyhinta on niin alhainen ja houkuttelisi laitapuolen kulkijota?
Ei pitäisi olla siivouksessakaan ongelmia, jos ohjeena poistua hytistä siivouksen ajaksi..
Jos kysyisit suoraan. Ihan kuin oisin lukenut henkilöstä mikä oli viikon remppaevakon laivalla ja sai olla kokoajan samassa hytissä.
https://www.etlehti.fi/artikkeli/raha/saako-tallinkin-ja-eckeron-laivoi…
Eli ole yhteydessä laivayhtiöön.
Ei voi. Viking Linen risteilyt ovat aikarajoitettuja. Pidempiaikaista majoitusta ei ole myynnissä.
Olin kerran 5 päivää putkeen laivalla etätyöaikaan ja joka kerta piti mennä uudestaan terminaalin kautta. Sai eri hytin jne.