Jättis-Tuutti. Pettymys, jopa huijaus. Iso pakkaus, pieni sisältö.
Sain tämmöisen tarjottuna ja olipa pettymys! Iso paketointi ja vaikutelma isosta, mutta sisältä pienen tuutin kokoinen. Hinnasta en tiedä, mutta eipä ole entisen jättiksen veroinen, joita sai 10-vuotta sitten.
Kommentit (7)
Vähän kuin jaffa-appelsiini: valtava appelsiini, mutta kun kuorit niin pieni sisus, sentin paksuiset kuoret.
Maku ainakin on kuin jossain halppis Euroshopper jäätelössä.
Jättis oli ysikyt-luvulla oikeasti iso ja maistuikin joltain. Nykyään yksi huonoimpia jätskejä, sekä kokonsa että makunsa puolesta. Tai siis sitä makua ei vain ole.
Vierailija kirjoitti:
Vähän kuin jaffa-appelsiini: valtava appelsiini, mutta kun kuorit niin pieni sisus, sentin paksuiset kuoret.
Tää on tullut huomattua myös ja olen alkanut nyt empimään appelsiinien ostamista. Varsinkin hintaan nähden ja vielä sato-kaudellakin k-marketissa appelsiinit 2,5e kilo. Ja pelkkää kuorta koko hoito, niin eipä kiinnosta maksella!
Jättiksiä on ennenkin haukuttu täällä. Joskus 20 v sitten oli oikein hyvää.
Vierailija kirjoitti:
Maku ainakin on kuin jossain halppis Euroshopper jäätelössä.
Miten ne onkin onnistunut pilaamaan hyvän tuutin näin? Onkohan niillä vaihtunut tuotantolinjat vai tullut joku tehostus ohjelma, jossa tehostetaan myynti vrt menekkiin?
Samaa mietin, kun.ostin Jättiksen, jossa oli jotain mantelia tai pähkinää päällä. Oli aika pieni ollakseen Jättis, mutta makukin oli aika onneton.