Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ilta-aleille Prismaan vai Citymarketiin?

Vierailija
14.08.2022 |

En ole koskaan metsästänyt aleruokia, mutta nyt ajattelin alkaa tosissaan ilta-alehaukaksi. Kumpaa suosittelette Prismaa vai Citymarketia ja millasia vinkkejä annatte? Varmaan siellä on oikeesti ammattilaisia ketkä osaa hamstrata parhaat päältä.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
14.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Prismassa paremmat alet.

Vierailija
2/6 |
14.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko siellä oikeasti jotain? Kerran yritin käydä niin ei ollut mitään

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
14.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa mennä ajoissa, muuten ei ole mitään. Aletuotteet ajoissa kärryyn ja kassalle, kun alkaa -60% ale.

Vierailija
4/6 |
14.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Prismassa on -60% ilta-ale, cittarissa ei ole erillistä ilta-alea vaan pelkät -30% laput.

Vierailija
5/6 |
14.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse arvostan Prismojen ja s-liikkeen alennuksia enemmän, koska ne ovat johdonmukaiasempia kun taas K-ryhmällä enempi satunnaisempia. Sama suomeksi S-ryhmän kaupoissa (, kuten Prismassa) ainakin onalla asuin aliueellani ale laput ovat järjestäen kaikki -30 % ja tiettynä etukäteen kerrottuna ajankohtana ale prosentti muuttuu -60%.  Kun taas K-kaupoilla kuten cittarilla ale tuotteissa ei ole vastaavaa sääntöä vaan on enempi sattumaa ja riippumatonta kellonajasta, miten hyvin löydät enemmän (´- 50%)  ja miten paljo vähemmän (-30%) aletuotteita löydät 

Vierailija
6/6 |
14.08.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nuo kun aamulla alennetaan ei illalla ole mitään jäljellä. Nyt menee kaikki jo - 30%, pari ammattilaista vaanii sinne iltakasiin isommalla prosentilla mutta saaliina vain jotain kallista einestä ja leipää.

Ota selvää missä alennetaan mihinkin aikaan niin oot parhailla apajilla ensin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kuusi