Avioituminen kaduttaa
Olen 45 vuotias nainen, lapset teinejä.
Erosin viitisen vuotta sitten ja kolme vuotta sitten tapasin ihanan miehen, jonka kanssa menin keväällä naimisiin.
Emme asu yhdessä, vaan kun teinit ovat isällään, niin asun mieheni luona ja kun lapset on mulla, niin tämä uusi mieheni on luonani satunnaisesti, välillä yötäkin ja kaikki menee ihan hyvin.
Mutta nyt on jo jonkin aikaa alkanut ahdistaa miehen seurassa. Oikein odotan, etä viikko hänen kanssaan loppuu ja "pääsen kotiin". Sitten olen ärsyynytynyt kun hän on tulossa luokseni, haluaisin vain olla omiissa oloissa rennosti kotona ja olla lasten kanssa( tosin teinit ei paljoa seuraani kaipaa)
Minulla on haastava työ ja kaipaan myös lepoa, mies on minua vähän vanhempi ja alkanut jo "downshiftata", tämäkin minua vähän ärsyttää.
En tiedä mitä tälla aloituksella hain, kai jotain vertaistukea. Kaikki on periaatteessa ihan hyvin, muttei sitten olekaan. Miehen tavat ärsyttää jo.