Joka kerta kun menen paikalliseen s-markettiin niin jonosta löytyy joku narkkari joka on aivan sekaisin päästään
Sääliksi käy s-marketin työntekijöitä. Millä saataisiin huumeiden käyttöä vähennettyä.
Kommentit (29)
Jaa, joka kerta kun minä menen paikalliseen s-markettiin niin jonosta löytyy joku vihainen av-mamma joka tuijottaa vihaisesti
Muuta paremmalle alueelle. En ole nähnyt sekaisin olevaa narkkaria lähi S-marketissa vielä kertaakaan.
Vierailija kirjoitti:
Jos se kerran ihan joka kerta siellä on niin silloin se olet sinä.
Ota huomiostasi palkinnoksi Nobelin tarkkanäköisyyden banaani. 🍌
Ap
Vierailija kirjoitti:
Muuta paremmalle alueelle. En ole nähnyt sekaisin olevaa narkkaria lähi S-marketissa vielä kertaakaan.
Yhden olen nähnyt. Siitä on jo yli vuosi aikaa. Siis todella sekaisin, mutta ei häirikkö. Säälin kyllä, vaikka sanotaan, että sääli on sairautta.
Menin kerran Treella S-marketin sivulle ja näin kun yksi mies maastossa imi savuja piipusta ja sen jälkeen meni alas kumaraan piti jaloistaan kiinni, oli tainnut vetää aikamoiset yrtit. Oli komeahko nuori mies, tosin huppumies ja oli valinnut mielenkiintoisen paikan sille. Mietin selvisikö mies vai tainnuttiko savu, en uskaltanut jäädä katsomaan, mutta vähän kauhistutti koska oli viileähkö sää. Tuo ei pelottanut, mutta joskus oli kaupan sisällä horjuva tyyppi.
Vierailija kirjoitti:
Kallio
Luuletko pösilö, ettei palstalla ole muita kuin helsinkiläisiä?
Mistä helvetistä tiedät että on kyseessä on just Helsingistä?
Huumeveikkoja on nykyisin lähes joka kaupungissa.
Kyllä narkomaanitkin saavat kaupassa asioida, kunhan eivät varasta ja käyttäytyvät. Ei se ainakaan mua haittaa vaikka tousen vähän päässä vihelteisikin.
Täysin saman ilmiön olen huomannut itsekin. Nauran aina partaani kun kehutaan, että nykypolvi ei käytä alkoholia niin paljon kuin aiempi polvi. Joo, ei niin, mutta kaman vetäminen räjähtänyt käsiin.
Tänään Lidlissä ollessani kassajonossa joku päästä varpaisiin asti tatuoitu jätkä hölötti kovaan ääneen yksikseen siinä urheiluravinteiden hyllyllä, valkkaili niitä patukoita jne ja kovasti paasasi vaikkei sillä seuraa näyttänyt olevan ollenkaan
Mä oon vaan krapulassa. Sori siitä.