Politiikassa puntti tutisee! Politiikan oma me too
Ensin täytyy hetki hämmästellä sitä, että jos kerran itse pm:kin on kokenut häirintää, miksi sitä ei ole jo aiemmin viety eteenpäin ja kitketty pois politiikasta?
No mutta, uskotteko, että nyt alkaa tippua julkisuuteen muitakin tapauksia?
Kommentit (6)
PM hyväksyy moisen, koska ei halua siihen puuttua?
Ihmettelin vain, että eikö hänen feministinä olisi pitänyt nimenomaan nostaa meteli ja saada häirintä loppumaan?
Nyt muut tekevät sen. No, toivottavasti näitä alkaa selvitä lisää ja koko häirintä saadaan loppumaan.
Sanna sanoi ettei häntä ole pääministeriaikana ahdisteltu millään tavalla vaan ennen sitä. Ei hän vuosia sitten ollut päättävässä asemassa.
Rydmanin tapausta on täällä puitu perusteellisesti, mutta Sasu Haapasen keissi vaimennetaan. Voiko sanoma todella olla noin vasemmalla? sanoman lehdistä ja kaikesta muustakin maksavia on kuitenkin enemmän kokkareissa.
Kaikki ihmisiä, joilla on vähänkään seksuaalista vetovoimaa, ahdistellaan elämänsä aikana useaan otteeseen. Se se miksikään muutu. Normaalielämää.
Varmasti alkaa tippua sormella osoittamisia. Varsinkin niille syyttelijöiden omille poliittisille vastustajille.