Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

JiBiiiii, meidän kuivausrumpu saapui tänään :)))

Vierailija
16.10.2006 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus vuosia sitten ajattelin, että mitä järkeä on kuivausrummussa, mutta kun kerran sellaista kokeilin, niin se oli sitten menoa! :-) Nyt en voisi enää kuvitellakaan ripustelevani vaatteita johonkin narulle kuivumaan. Kuivaan rummussa lähes kaikki vaatteet villavaatteita lukuunottamatta ja niistä tulee ihanan pehmeitä!!! mm. työtehoseuran tutkimuksessa on osoitettu, että kuivausrumpu ei kuluta vaatteita. Sähköä toki menee, mutta menee sitä turhempaankin!

Vierailija
2/3 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pyyhkeet ja kaikki froteet on kuin uusia kuivauksen jälkeen. 5 vuotta olen kuivannut ja edelleen pyyhkeet on olemassa. (Kuluminen on liioittelua)



Kuivuri poistaa irtonaisen nukan ja tekstiilit sopii erinomaisesti allergisille ja astmaatikoille.



Plyyshit ja sametit saa sellaiseksi kuin juuri kaupasta ostettuna. Toki nämä kannattaa kuivata lyhyesti tai jopa halutessaan voi jättää hieman kosteiksi ja saa uuden tunnun vaatteisiin.



Suuri osa vaatteista soveltuu rumpukuivaukseen (pesulapuissa voi olla ja on kielletty mutta kuivaan silti) eivät ole menneet pilalle.



Lakanat kuivaan kuitenkin naruilla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole pölyä makuuhuoneessa. Lakanat tosi pehmeitä ja sileitä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi viisi