Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Missä perinteisissä " miesten töissä" olet puolisoasi kätevämpi?

Vierailija
16.10.2006 |

Mä olen ehdottomasti tekniikassa (tietokone, digiboxi, videot, digikellon asetukset, kännykän toiminnot...) Kummallakaan ei ole alan koulutusta, mutta aikanaan itsellisenä tuli tartuttua toimeen.



Mies puolestaan on tarkempi siivoamisessa ;)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies on sitä mieltä, että tosimies ei käyttöohjeita tarvi, ja sitten meikäläistä tarvitaankin korjaamaan jäljet...

Vierailija
2/3 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies hoitaa tietokoneen tekniikkapuolen ja polkupyörien huollot yms, mutta minä otan ja nakuttelen hyllyn paikoilleen tai huolehdin pesukoneeseen uuden poistoletkun tai kiinnitän pesukoneet paikoilleen tai poistan viemäritukokset (jopa leikkimällä putkimiestä ja irroittamalla käsienpesualtaan pois paikoiltaan)... Minä valitsen maalit ja puhdistusaineet käyttötarpeen mukaan jne.



Toisaalta, minä pidän näistä remppatouhuista ja mies mieluummin tyhjentää/täyttää tiskikonetta/pyykkää kuin miettisi minkäkoisia ruuveja pitäisi nyt käyttää :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

' kartta' sekaisin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kolme