Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vihreä siirtymä

04.06.2022 |

Ymmärtääköhän nämä päättäjät että bensan hinnalle pitää tehdä jotain että sen saa alemmas koska tällä tavalla vihreä siirtymä ei tapahdu vaan käy niin että moni suomalainen liike menee konkurssiin.

Koska suurimmalla osalla ihmisistä on halpa auto heillä ei ole varaa ostaa sähköautoa.
Töissä on pakko käydä ja koska ei ole vaihtoehtoja pitää se tehdä omalla autolla.
Nyt kun polttoaineen hinta nousee on sitä silti pakko tankata joten säästöt pitää tehdä muista asioista.
Siirrytään yhä enemmän ulkomaalaisiin halpoihin tuotteisiin joku harrastustoiminta loppuu ja ostovoima pienenee kummasti. Kotimaiset tuotteet ei myy jne.
Lopputulos on se että ilmasto ei pelastu vaikka ei se olisi pelastunut silläkään vaikka poistaisimme koko suomen väestöineen kartalta. Suomalaiset tuotteet ei myy. Ulkomaiset ketjut saa yhä enemmän jalansijaa eli tarkoittaa sitä että laivat ja lentokoneet saastuttavat yhä enemmän ilmaamme sekä rihkaman määrä lisääntyy. Rikollisuus lisääntyy. Köyhyys lisääntyy työttömyys lisääntyy kaikki kallistuu.

Polttoaineiden hinnat alas!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.06.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ideologeille on turha puhua järkeä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kuusi