Ollaan seurusteltu puoli vuotta ja mies tutustuu yhä uusiin naisiin ja laittelee viestejä
Missä kohtaa muut naiset jää ja mies keskittyy vain yhteen naiseen, ei olla siis kauan seurusteltu? Onko alkuvaiheessa ok tutustua myös muihin naisiin? Mies tapailee siis vain minua ja seurustellaan, mutta ollaan vielä niin alussa ja mies edelleen tutustuu uusiin naisiin kuten baareissa, työpaikassa, harrastuksissa yms. ja joskus laittelee niille naisille viestejä joihin tutustunut. Jotenkin pelkään, että kun ollaan niin alussa, että mies tapaa kiinnostavamman naisen. Nämä muut naiset on jäänyt kavereiksi. Olenko vain turhan mustis, vai onko ok tutustua muihin naisiin kaverina ja laitella heille viestejä?
Kommentit (4)
Tietääkö mieskin, että seurustelette? Ei hän ainakaan käyttäydy niin. Tee itsellesi palvelus ja päästä ääliö viestittelemään ihan rauhassa muille naisille, ei tuollaiseen kannata jäädä roikkumaan.
Toisiin ihmisiin saa minusta tutustua ihan koko elämän ajan parisuhdestatuksesta riippumatta. Mutta en ymmärrä aloituksestasi, onko miehellä ns haku päällä kun hän tutustuu näihin naisiin. Jos on, puoli vuotta on kyllä tosi pitkä aika sitoutumattomalle tapailulle mikäli toiveena on vakava suhde.
Ei ole ok. Miten edes tiedät tuosta?