Ovulaatiotestin mukaan tänään on Lh huippu eli ovulaation kai pitäs
tapahtua 48 h sisällä. Nyt vaan on ollut koko illan maha kauhean kipeä; sellainen painon tunne oikeastaan tuossa alavatsalla. Voiko se olla ovulaation merkki? Ekaa kertaa tikuttelen ovista ja olen vähän ymmälläni näistä asioista. Ikinä en varsinaisesti ole ovulaatiota mitenkään tuntenut. Yksi lapsi on, eli ainakin ovulion.
Mutta siis, voiko tuollaiset kivut liittyä ovikseen? ei oo mitenkään kauhean kipeä; epämiellyttävän tuntuinen vaan.
Kommentit (4)
pieniä nippailuja alavatsalla mutta nyt on jotenkin suuremman tuntuista tuo nipistely. Lakanoiden väliin kai pitäs tänään päätyä mutta kun tuo alavatsan vihlonta jotenkin laimentaa haluja..
täytyy kai vaan yritellä ahkerasti jos nuo kivut kuuluis ovikseen..
-ap
Nyt vaan hommailemaan tänään ja vielä huomennakin.
Sattuu ihan hirveeti alamahaan jommalle kummalle puolen, koko emätin on kipeä.. Ihan peräsuoleen asti vihloo.
Neljä lasta on alulle saatu (tähdätty tarkasti ovulaatioon ja hoidettu pikainen pano) ihan tarkoituksella ovikseen tähdäten.
Otatte sellaisen parin minuutin pikasession vaan, kyllä sen kestät kun haaveena on lapsi =)
alavatsaa oviksen aikoihin, eli kuulostaisi normaalilta.