Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Oletko jättänyt korona-ajan takia halaamatta tai kättelemättä vaikka olisit halunnut
26.04.2022 |
kätellä tai halata juuri kyseistä henkilöä? Minä en. En ole halunnut kätellä ketään muutenkaan. Halannut olen korona-ajasta huolimatta kaikkia ketä olen halunnut halata, jos vastapuoli myös on halunnut halata minua.
Tämä tuli mieleen tästä uutisesta, jossa joku lääkäri sanoo että nyt saa taas halata ja kätellä: https://yle.fi/uutiset/3-12416487
Itse en siis näe tällaisten lupien vaikuttavan elämääni ainakaan positiivisessa mielessä: halauksiin tuo lupa ei vaikuta minun kohdallani, mutta kättelyt varmaan tulevat lisääntymään, vaikka en niitä kaipaa. Miten teillä?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Olen vältellyt kättelyä, halaamistakin jonkin verran mutten yhtä paljon. Kätteleminen saisi puolestani jäädä historiaan. Kyynärpääkosketus kunniaan. Oksettaa ihmisten olematon käsihygienia.