Mun tekisi mieli lähteä huomenna Nuuksioon etsintäpartioon
meillä on töissä osa porukasta eri liittoon kuuluvia ja todella aktiivisia ay-ihmisiä. Toinen puoli porukasta, johon minä ja esimieheni kuulumme emme ole. Sovittiin esimiehen kanssa että pidetään ylityövapaata huomenna.
-
Asiaan eli Nelan etsintöihin. Tekisi mieli käyttää päivä järkevästi. Mennä vaikka sinne Nuuksioon haravoimaan aluetta. Mua jotenkin kosketti se Nelan miehestä lukemani juttu tänä aamuna. Sen tilanne tuntuu niin toivottomalta ja toi olisi pahinta mitä omalle kohdalle kuvitella saattaa: rakas ihminen katoaa jäljettömiin.  En ole mikään erä-pirkko. Pari kertaa olen nuuksiosss ollut retkeilemässä ja patikoimassa. Kompassia osaan käyttää. Onkohan tuo alue mihin nyt etsinnät rajataan kuinka vaativaa maastoa? Oisko musta mitään apua siellä?
Löytyisikö tämän aviomiehen yhteystiedot jostain esim. facebookista? Luulen että eniten auttaisi jos sopisi hänen kanssaan etsinnöistä?