Kuinka moni ei juo alkoholia tai polta tupakkaa?
Kommentit (9)
Join ja poltin teini-ikäisenä riittävästi, enää ei huvita.
T. Ateisti.
kuin joksus lasin viiniä. Lapsen takia, ei uskon.
En ole koskaan maistanutkaan tupakkaa.
En oikeastaan juokaan. Absolutisti en ole, mutta käytännössä en juo. Saatan tietty joku päivä yllättää ;-)
en kuulu myöskään mihinkään uskontokuntaan, olen vaan huomannut, että useat ihmiset möläyttävät " oletko uskossa" kun huomaavat, etten huoli esim. viiniä juhlissa.
Mä olen huomannut samaan kuin sä ap. Kun en juo, niin sitä saa ihan yleisesti " päivitellä" kaikenmoisissa tilaisuuksissa. Tyypillisiä kommentteja on, että oletko uskovainen. Tai sit on vähintään raskaana. Niin tai sit on täytynyt olla entinen alkoholisti. Minusta se on vähän omituista, että miksi minun juomattomuus kiinnostaa niin paljon, ei sen takana ole sen kummempaa kuin jonkun juomisenkaan. Ei tulisi pieneen mieleenkään kysellä, että " miksi juot" jossain juhlissa muilta ihmisiltä.
Häissämme vatsani oli pääroolissa, kun ihmiset tajusivat etten juo alkoholia(siis ne, jotka eivät sitä vielä tienneet). En saanut niitä millään uskomaan, etten ollut raskaana. Varmaan nytkin luulevat että " no, sille tuli varmaan keskenmeno" ..:) Vähän rasittavaa, kun en minäkään tosiaan keneltäkään tenttaa että no miksikäs ihmeessä sinä tuota kaljaa kittaat :)
Viinaakin kuluu nykyään tosi vähän, ei vaan oo kivaa kännissä ja jos on kivaa niin sit ei muista. Onko siinäkään järkeä? ;)