Sinä suurenmoinen nainen, mitä olet syönyt tänään?
Kommentit (19)
En mitään, mutta kohta menen lämmittämään ruokaa.
Suurenmoiset naiset eivät syö. ;);)
aamulla banaanin, lounaaksi lohta, perunoita ja tartarkastiketta.
Hetki sitten vetäisin rahkan ja luettuani palstalta hallituksen vähennyksistä alkoi vituttaa siihen malliin jotta pitää käydä hakemassa kaupasta samantien jäätelöä ja suklaata.
Aamulla rahkaa, marjoja ja makeutusainetta. Päivällä muusia, kalapyöryköitä ja salaattia. Iltapäivällä hedelmiä. Illallisella perunoita, siikaa ja kastiketta, sekä kolme leipää juustolla. Yritän välttää herkkuja. Ehkä jonain päivänä olen vähän pienempi.
Pölyt lattialta. Kaksi kärpästä samalla iskulla.
Aamulla banaani, lounaaksi täysjyvätortilla tonnikala-kasvistäytteellä, illalliseksi pari jauhelihapihviä ja salaattia.
Riisifrutin,2 leipää kinkulla juustolla ja kurkulla,kinkkukiusausta,2 keksiä,palan pannukakkua ja aion syödä vielä banaanin.
Kaurahiutaleita maidon ja hunajan kanssa, banaani, monta leipää juustolla, karpaloita jogurtin kanssa, kukkakaalia, porkkanaa, luumuja
Heräsin myöhään, niin en syönyt aamiaista. Yliopistolla lounaaksi jotain papumuhennosta ja salaattia, kotona olen syönyt kaksi jauhelihatortillaa. Ajattelin ottaa vielä iltapalaksi jotain kevyttä.
Iso porkkana, avokado, appelsiini ja tomaatti/feta/paprika/kurkku-salaattia. Pari desiä jauhelihakaalilaatikkoa, 1 ruisleipäpalanen, pieni viipale pitsaa, karkkia, lasillinen piimää ja pari litraa juopasin vettä.
Pastaa, viiniä, avokadoa, ruisleipää, tummaa suklaata. Omnomnom
Aamupalaksi jogurtti, lounaaksi kasvispihvejä.
Suklaapirtelön, tomaattiliemen, suklaapatukan, kasvisliemen, pinaattia, tomaattia, kurkkua, parsakaalia, tomaattipastaa ja vaniljavanukasta. Vettä, teetä ja kahvia.
Jep. Nyt nutraillaan.
Aamulla:kahvia, banaanin, nektariinin. Lounaaksi: kukkakaali/broiskupala/polarjuusto -lautasen, Päivälliseksi: kanafileen vihreällä salaatilla ja iltapalaksi: oltermanni juustosiivuja 5kpl teen kanssa. Koitan keventää ja nyt kun nuo kirjoitin niin kuullostipa paljolta! Mies oli kivana ostanut kotiin peli illaksi karkkia ja sipsiä vaikka just puhuin lahduttavani.. huoh.
Klo 6-8, kolme kahvia punaisella maidolla
Klo 9, Pepsi Max
Klo 11, kaksi paahtista juustoa toisessa, jämä makaronit mitä taaperolta jäi. Jälkkäri kaksi banaania.
Klo 12, kahvi punaisella maidolla
Klo 13, kaksi kourallista sipsejä
Klo 15, puolikas riisikeksi ja appelsiini
Klo 18, jämät taaperon ruuasta, keitettyä perunaa, herneitä ja kinkkuviipaleita
Klo 19, sisäfilee pihvi, uuniperunat, parsakaali, chilillä
T: 170cm, 90kg
Suurenmoinen nainen on kyllä erinomainen kiertoilmaisu. :D
[quote author="Vierailija" time="08.09.2015 klo 16:39"]
aamulla banaanin, lounaaksi lohta, perunoita ja tartarkastiketta.
Hetki sitten vetäisin rahkan ja luettuani palstalta hallituksen vähennyksistä alkoi vituttaa siihen malliin jotta pitää käydä hakemassa kaupasta samantien jäätelöä ja suklaata.
Voi nam tuo lohi ja tartar-kastike. Nälkä tuli nyt.
[/quote]
En vielä mitään.