Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Voi ei, pakko alkaa laihduttamaan ja motivaatio täysin hukassa...

Vierailija
27.08.2015 |

Totuus nyt vain on se että kesän aikana on tullut pari kiloa lisää vaikka vilpitön tarkoitus oli pudottaa saman verran. Tuntuu että joka päivä on herkkupäivä ja elimistö vain huutaa lisää sokeria. Eihän tätä väsymystä ja työn määrää vain kestä muuten!

Niin hullulta kuin se tuntuukin niin asiaa vain pahensi se että aloin pyöräilemään joka päivä työmatkat 20km/pv. Nälkä on töissä jo yhdeksältä aamulla ja illat sitten sitä herkuttelua. Painoa on nyt 65kg ja 61 olisi se mihin täytyisi päästä. Ei kuulosta paljolta mutta tuntuu mahdottomalta... Motivoikaa mua!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopeta se työmatkojen pyöräily. Itselläni kävi liikunnan myötä myös noin että nälkä lisääntyi, ja onnistuin laihtumaan vasta kun lopetin liikunnan.

Vierailija
2/2 |
27.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="27.08.2015 klo 20:51"]Lopeta se työmatkojen pyöräily. Itselläni kävi liikunnan myötä myös noin että nälkä lisääntyi, ja onnistuin laihtumaan vasta kun lopetin liikunnan.
[/quote]

Vielä pahemmalta tuntuisi olla sekä läski että huonokuntoinen :(. En haluaisi ottaa sitä riskiä...-ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla