Miehen vaikea sopia treffejä
Alettiin vajaa kuukausi sitten juttelemaan tinderissä ja siitä asti oltu todella tiiviisti yhteyksissä. Mies laittaa viestejä, että on ikävä ja heti aamusta jo tulee viestejä eli vaikuttaa todella kiinnostuneelta. Puhuu miten haluaa näyttää minulle paikan x ja ollaan harrastettu seksiä joka kerta kun on tavattu. Nää tapaamisten sopimiset on vaan nyt se ongelma. Kyselen paljon, että milloin nähdään tai oliski sulla tiistaina vapaata ja aina vastaus on jotain ympäripyöreetä "nähdään pian" "mulla on silloin työkeikka tms" mutta ei ehdota korvaavaa päivää.
Huomaan, että mun kiinnostus laskee tän myötä ja en jaksa enää edes vaihtaa viestejä, kun tapaamisia on niin vaikea sopia. Pitäiskö lopettaa jo hyvän sään aikana vai odottaa vielä, koska suhde niin tuore
Kommentit (3)
Pelimies pyörittää ja ai että kun tuntuu syntisen hyvältä, seksiäkin joka kerta. Pystytkö lopettamaan?
Pystytkö vastustamaan kiusausta, sitä tunnetta kun synti kutkuttaa? Miten ovela on piru.
Tuntuu vaan vaikealta uskoa, että pyörittäisi muita samalla. Mutta kieltämättä tuo kuulostaa siltä, kun mitään ei voi etukäteen sopia edes alustavasti, muuta kuin tuollaista "sitten kesällä vien sut paikkaan x ja meidän pitää mennä yhdessä paikkaan y". Mitään spontaaneja treffejä emme myöskään harrasta, mutta äh.
Tunnen itseni ihan idiootiksi.
"Hei, Namipupsi! On ollut kivaa, mutta tää tapaamisten sopiminen tuntuu niin vaikealta, kun sulle ei meinaa mikään ehdotus käydä. Et taida olla kovin kiinnostunut jatkamaan. Pitäiskö vaan suosiolla lopettaa ja etsii joku muu, mitä oot mieltä?"
t. Hanipöö