Irakista ja somaliasta eniten tulijoita
Tähän päälle laittomat (vaikka noistakin tulijoista on suurinpiirtein kaikki laittomia tulijoita) ja perheenyhdistämiset.Ei mikään ihme kun http://kuntalehti.fi/kuntauutiset/sote/kunnilta-varautumissuunnitelmat-isoon-pakolaismaaraan/
Sisäministeriön ohjeen mukaan laajamittaisen maahantulon varautumisessa majoituspaikkatavoite kaikkien ELY-keskusten alueella on yhteensä 80 000.
Kommentit (6)
Kansalaisuus kirjataan tilastoihin yleensä hakijan ilmoittaman mukaan silloin, kun hakijalla ei ole kansalaisuutta osoittavia asiakirjoja. Jos hakijan henkilöllisyys ja kansalaisuus jäävät varmistamatta, myös päätöstilastoihin kirjautuu hakijan itse ilmoittama kansalaisuus.
Ruotsi palauttaa Irakiin hakijoita. Suomeen pääsee kaikki. Siksi niitä nyt tulee Ruotsin kautta Suomeen.
Suomesta on hyvää vauhtia tulossa islamistinen valtio. Tästä se maahanmuuttajien tulva nimittäin alkaa. Tosin tästä aiheestahan ei saa keskustella täällä, eikä missään. On vain hiljaa hyväksyttävä lisääntyvät raiskaukset, pahoinpitelyt, tapot ym. Me kantasuomalaisethan olemme suurin osa vääräuskoisia.
Myös kantasuomalaiset ateistit ovat muslimeitten silmissä vääräuskoisia.
Oli muuten helvetin hyvä aika muuttaa pois pk-seudulta nuivaan kuntaan!!
:(