Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Moraalikysymys

Vierailija
15.03.2022 |

Saako huonosti hampaansa hoitava paikkauttaa ja korjauttaa ne julkisella puolella "lähes ilmaiseksi".

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saa. Sitten kun ne on korjattu ja jos jatkaa entiseen malliin, hampaat menee uudestaan pilalle niin sitten kannattais miettiä onko järkeä

Vierailija
2/3 |
15.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietysti saa. Ja kannattaakin. Suun hoitamatta jättäminen voi aiheuttaa myöhemmin isompia terveyshaittoja

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.03.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei todellakaan! hampaiden huonoksi meneminen ei ole sairaus ja sen voi jokainen itse estää pesemällä hampaita! uskomatonta että aikuisella voi olla reikiä! ettekö ihmiset pese ja lankaa hampaittanne?

toki, sitten on erikseen lääkkeet jotka kuivatta suuta ja aiheuttaa reikiintymistä, tai jos on refluksi, mikä kuluttaa kiillettä ja sitä kautta myös voi tulla helpommin reikiä. Mutta muuten häpeäisin silmät päästä jos olisi hampaissa reikiä! se olisi kun kävisi paskalla, mutta ei pyyhkisi! YÖK! 

Ihmiset katsokaa hampaiden kuntoa ja kunnossapitoa ennekuin allatte seukkaamaan tai meette naimisiin! voi tulla tosi kalliiksi 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän yhdeksän