Valitse itse, nyt geisha-kuulat vai viisikymppisenä Tenat?
Kommentit (8)
Olen pian viisikymppinen, mutta ainoat käyttämäni siteet ovat Always-merkkisiä. Niitä kuluukin sitten kuukausittain paljon.
sama täällä, ihan normaaleja lihas harjoituksia on tullut tehtyä. ikää 51 ja mitään ongelmia ei ole koskaan ollut. eli todellakin kaikki 50+ naiset ei kuse housuun!!!
Minä ostin uteliaisuuksissani 32-milliset geishakuulat muutama vuosi sitten, mutten ole käyttänyt niitä, koska niiden asettaminen oikeaan paikkaan on aika kivuliasta. Reilusti pienemmät ehkä menisivät, mutta en ole sellaisia hankkinut, kun virtsankarkailua ei ole esiintynyt koskaan. Ja nyt olen hieman yli viisikymppinen.
Nuo ovat kyllä seksileluja ainoastaan. Niillä et lihaksiasi kunnossa saa pidettyä :D
ne niinsanotut geishakuulathan ei ole edes hyvät lihasharjoitteluun. Lihasharjoitteluun tarvitaan pienemmä ja painavammat kuulat.
Oikeasti, ei niillä kuulanmolluskoilla saa kuntoa. Oikeasti pitää harjoitella ihan pienillä sukkulan mallisilla tuotteilla, joissa on lanka päässä. Samalla kun langasta vedetään, pitää "imulla" vastustaa. Ja aktiivista jumppaa pitää tehdä kolmenlaisilla harjoituksilla eri lihasryhmille, ei riitä että saa katkaistua virtsasuihkun. Tiedän, koska olen ollut korjausleikkauksessa laskeumien takia jo 4-kymppisenä. Synnytysvauriot syynä. 6
Olen 5kymppinen enkä mitään Tenoja tarvitse. ei silti että mulla mitään kuulia vastaan ole mutta älkää nyt kuvitelko että kaikki hiemankin vanhemmat naiset pissailee jatkuvasti housuun.