Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vesseli tehtaili 500 euron laskun kännykkäpelillä 3 minuutissa!

Vierailija
05.08.2015 |

Nyt tarkkana! Markkinoilla on pelejä, jotka voi ladata ilmaiseksi, mutta jossa voi ostaa oikealla rahalla jatkoaikaa kun peli muuten olisi loppu. Nyt joku vesseli oli tehtaillut 500 euron laskun pelillä vain kolmessa minuutissa!

Nämä ovat todella ikäviä asioita, toivottavasti vanhemmat olisivat hereillä ettei perheen rahat mene tällaiseen! http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015080520136494_uu.shtml

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
05.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hieno tämä Angry Birds kakkosen bisnesstrategia. Joku vielä epäili, että tuleeko tästä ykkösen kaltaista menestystä kun peli itse on ilmainen.

Vierailija
2/6 |
05.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No itse n ole edes luottokorttitietoja puhelimeen näppäillyt. Joten ei tarvitse pelätä yllätyslaskuja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
05.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Applehän on monet kerrat ilmoittanut etteä lasten tekemiä vikaostoja ei tarvi maksaa vaan rahat palautuu. Eihän tuossa kuinkaan käynyt.
Mut toki Jos lapset saa kännykällä pelata niin asetukset kannattaa olla niin etteivät voi ostoja tehdä.

Vierailija
4/6 |
05.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei ole kännykässä valmiina luottokortin tietoja, joten minusta on vanhempien oma asia, jos moisen mokan tekevät.

Vierailija
5/6 |
05.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei näitä tarvitse maksaa. Myyjän vastuulla on varmistua kauppakumppanin iästä. Ja alle 18-vuotiaan kanssa tehty sopimus ei ole lainvoimainen.

Vierailija
6/6 |
05.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voiko näitä yllärilaskuja tulla millään muulla tavalla kuin siten, että lapsen kännykkään on talletettu luottokorttinumero?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi neljä