Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

sydän särkyy

Vierailija
03.08.2015 |

Vein tänään lasta hoitoon ekaa päivää ja voi sitä itkua. Oli päikkäreitten jälkeen istunu ovella odottamassa hakijaa. Tiedän, että tottuu ja on lapsen parhaaks, mutta silti... Lapsi nyt 2v4kk.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä siinä on tuossa iässä lapsen parhaaksi, kun eihän se ole. Ihan hyvin voisi olla vaikka kuinka pitkään ihan vaan kotona ja touhuta vahdittuna pihalla ja ehkä vähän harrastaa kavereiden löytämiseksi, sillä se enemmänkin on noin pienen parhaaksi. Jos sen sijaan on pakko viedä tuossa iässä hoitoon päiväkotiin, niin eipä siinä mitään, en tosiaankaan moralisoi sitä, mutta ei se kyllä lapselle parhaaksi ole, joskin voi mennä ihan hyvinkin. Motiivi viedä olkoon siis toinen, eli työn takia pakko tmv.

Vierailija
2/2 |
03.08.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="03.08.2015 klo 21:50"]Mikä siinä on tuossa iässä lapsen parhaaksi, kun eihän se ole. Ihan hyvin voisi olla vaikka kuinka pitkään ihan vaan kotona ja touhuta vahdittuna pihalla ja ehkä vähän harrastaa kavereiden löytämiseksi, sillä se enemmänkin on noin pienen parhaaksi. Jos sen sijaan on pakko viedä tuossa iässä hoitoon päiväkotiin, niin eipä siinä mitään, en tosiaankaan moralisoi sitä, mutta ei se kyllä lapselle parhaaksi ole, joskin voi mennä ihan hyvinkin. Motiivi viedä olkoon siis toinen, eli työn takia pakko tmv.
[/quote]
Haistappa paska!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kuusi