IKEA Nordli-lipasto?
Onko kellään kokemusta Ikean Nordli-lipastosta? Hieman hintavampi näyttäisi olevan kuin esim Hemnes, mutta mites laatu? Hemnes-lipastot ovat ainakin melko onnettomia, laatikot lähtevät pois kiskoiltaan ja muutenkin tuntuvat todella heppoisilta... Joten jos jollain löytyy Nordli-lipasto, kertokaa käyttökokemuksia!
Kommentit (3)
Meillä on torni, joka on kasattu kahdesta 3-laatikon palasta ja sokklista+päätylevystä. Laatikot ovat hyvin kiinni kiskoissa, meillä meni hetki että osattiin laittaa laatikot oikein niihin ja sitten kun onnistui, eivät lähde helposti irti :). Laatikko sulkeutuu itse loppuun sillai hiljaisesti, mikä on hyvä juttu.
Että tuohon hintaan ja tuolla kokoonpanolla minä suosittelisin nordlia. Tein aika kattavan vertailun, kun ostin meidän kodin ahtaaseen paikkaan aivan tietyn levyistä lipastoa.
Minuakin kiinnostaisi. Miten toimii vaatesäilytyksessä? Millaiset liu ´ut, aukeaako vaivattomasti vai onko jähmeä?
Kiitti vastauksesta :) muita?