Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Säde-vauvasta ja muustakin....

Vierailija
31.07.2015 |

Eikö se ole jotenkin väärin ja röyhkeätä, että ollaan kuitenkin ihan hyvin toimeentulevia ja änkäydytään jonnekin raskaana lomamatkalle perheen kanssa (eikö voi odottaa sitä pientä aikaa...?), tapahtuu ikäviä ja juttu vuodetaan Iltalehteen, valtaisa kansan sympatia ja rahahanat auki. Vakuutusyhtiökin korvaa.

 

Entäs se joku väsynyt perhe sairaan lapsen kanssa, työttömyyden yllättämä perhe, yksinhuoltaja sairaan/vammaisen/erityisen kanssa?Omaishoitaja? Eikö hän ansaitsisi kansalaiskeräyksen oman ahdinkonsa kanssa?

 

Kun olet tarpeeksi röyhkeä ja asiasi on jotenkin "koskettava", saat myötätuntoa, rahaa ja jopa vakuutusyhtiön toimimaan toisin (entä ne tuhannet, joille vakuutusyhtiö ei korvannut tapaturmaa, sairautta tai ammattitautia...?)

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kahdeksan