Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Näittekö raskauden/alkuraskauden aikana keskenmenounia?

Vierailija
30.07.2015 |

Rv 10 ja oon nyt kaksi kertaa nähnyt hyvin todentuntuista unta, että vessassa käydessäni alushousuissani on selvä pienen pieni alkio/sikiö. Verta ei juurikaan ole, pelkkä vauvanalku. Todella ahdistavia unia, varsinkin kun herätessäni olen hetken siinä luulossa etten tosiaan ole enää raskaana. 

Keskenmenon pelkoa ei muuten ole mulla ollut, toki se mahdollisuus kolkuttelee aina välillä takaraivossa. Olen vaan päättänyt silti nauttia raskaudesta. Nuo unet sitten ahdistavat senkin edestä.

Kokemuksia?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Vierailija
2/3 |
31.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin unta Hesestä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin. Että vauva syntyi etuajassa ja minikokoiseksi. Lääkäri totesi kuolleeksi, laittoi leivoslaatikkoon ja käski viedä pois. Johtui varmaan siitä, että pelkäsin ennenaikaisuutta esikoisen ennenaikaisuuden (rv 35) vuoksi. Pelkäsin, että tulee tuota ennen. Syntyi sitten 36+1, täysin terve syntyessään ja nyt 2,5 kk myöhemmin :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan neljä