Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tarve puhua jollekin joka kuuntelee ja ehkä neuvoisikin

Vierailija
30.07.2015 |

tai esittäisi kysymyksiä joiden avulla saisin itse ratkaistua asioita jotka vaivaavat. Asioiden pyörittäminen omassa päässä yksin ei näytä tuovan tulosta.
Mutta ketään aikuista läheistä ihmistä ei ole kenelle voisi jutella. Voiko tällaisessa tilanteessa tehdä mitään vai yritänkö vain itse keskustella itseni kanssa vai lakkaanko ajattelemasta kokonaan ja mennä hetki kerrallaan eteenpäin?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
30.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="30.07.2015 klo 16:14"]Mulla sama tilanne, paitsi, etten halua edes enää tilittää kellekään mitään. Oon ihan loppu ja asioita ei voi muuksi muuttaa mitenkään.
[/quote]

Sama ehkä muillakin just?
Ei se tilittäminen taida olla mikään eteenpäin vievä. Jotenkin siinäkin on taikaa, kun saa puhua ihan jostain muusta. Puhuminen ylipäätään, tai vuorovaikutus.

Vain hetki kerrallaan sitä on kyllä paras mennä. Mutta siinäkin on opettelemista ollut, kun *askaa sataa taivaan täydeltä.

Itse haluaisin jahkata ammatinvalintajuttuja. T .2

Vierailija
2/5 |
30.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aa, mä luulin että tässä palstalla ihan...
No totta puhelet, yksin vatvominen johtaa => vain yksin vatvomiseen? Ja se taas, vatvomisen lisääntymiseen. :-)

Ei hyvä pitemmän päälle...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Seurakunnasta voisi katsoa, onko siellä sopivan tuntuista sielunhoitajaa. Sitten tietysti keskusteluterapia, toivottavasti rahaa löytyy vaikka pariksi kerraksi kuussa.

Vierailija
4/5 |
30.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missä päin asut..t. 2 :)
Ja itse varsinaissuomi.

Vierailija
5/5 |
30.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla sama tilanne, paitsi, etten halua edes enää tilittää kellekään mitään. Oon ihan loppu ja asioita ei voi muuksi muuttaa mitenkään.