En voi erota!
Ja siksi joudun kestämään huonosti käyttäytyvää, kiristävää paskiaista..
Tänään taas sellainen päivä että tekisi mieli katkaista kaikki välit lopullisesti tuohon olentoon jota joskus luulin oikeaksi mieheksi.
Vaan koska oma ja lasten tilanne muuttuisi mahdottomaksi, on kestettävä vielä jonkin aikaa..
Muita jotka olleet tässä tilanteessa ja siitä vielä ylös nousseet?
Kommentit (9)
[quote author="Vierailija" time="24.07.2015 klo 20:34"]Ja siksi joudun kestämään huonosti käyttäytyvää, kiristävää paskiaista..
Tänään taas sellainen päivä että tekisi mieli katkaista kaikki välit lopullisesti tuohon olentoon jota joskus luulin oikeaksi mieheksi.
Vaan koska oma ja lasten tilanne muuttuisi mahdottomaksi, on kestettävä vielä jonkin aikaa..
Muita jotka olleet tässä tilanteessa ja siitä vielä ylös nousseet?
[/quote] Oli ihan kun mun kirjoittama..
Parisuhde on nimenomaan kahden kauppa. Siksipä sitä toivoisikin että kun laittaa kodin, hoitaa juoksevat asiat, maksaa elämisestä vähintään oman osansa, hoitaa lapset ja pyrkii pitämään arjen toiselle mielyttävänä vaikka sitten oman hyvinvoinnin kustannuksella, saisi takaisin jotain muutakin kuin huutoa, kiukuttelua, vähättelyä ja kiristystä..
Ap
Ei, en todellakaan loisi kenenkään lompakolla. Maksan omat ja lasten asumiseen, ruokaa, liikkumiseen, vaatteisiin ja muihin liittyvät kulut. Ostampa itseasiassa myös miltei kaikki miehen kotona tarvitsemat ruoat, taloustavarat yms. Mutta liinnollisestikaan niitä ei koskaan huomioida riitojen ja muiden aikana.
Ap
Kolmonen, jos kuulostaa tutulta niin tiedät varmaankin tämän hetkisen fiiliksen..
Joku kaunis päivä on se viimeinen kuitti kun tämä emäntä nostaa pään pystyy ja ilmoittaa missä on ovi josta pääsee ulos ja johon ei tarvi sen jälkeen koputella. Ap
Tiedän kyllä :( mies on narsisti.. Se kolmonen
Niinpä.... Mitenkä sitä voi ihminen olla niin sokea ettei näe toisestä näitä piirteitä ennenkuin on kaulaa myöten p***assa..? :(
Ap
[quote author="Vierailija" time="24.07.2015 klo 20:34"]
Ja siksi joudun kestämään huonosti käyttäytyvää, kiristävää paskiaista.. Tänään taas sellainen päivä että tekisi mieli katkaista kaikki välit lopullisesti tuohon olentoon jota joskus luulin oikeaksi mieheksi. Vaan koska oma ja lasten tilanne muuttuisi mahdottomaksi, on kestettävä vielä jonkin aikaa.. Muita jotka olleet tässä tilanteessa ja siitä vielä ylös nousseet?
huvittava teis naisis on se et ensin te syljette naamaan kun olette sinkkuja,nuorempia ja on miehiä tarjolla, no nyt kun se unelmien mies on löytynyt ja on perhe kasassa niin mies onkin paska. mä en välil ymmärrä tätä teijän naisten tapaa ajatella.
[/quote]
Kirjoitatpa rumasti miehestäsi, varmasti on itselläsi myös käytöksen suhteen peiliin katsomisen paikka. Parisuhde on kahden kauppa.