kosmetologit tai muuten tietävät: auttakaa 30vee iho-ongelmissa!! Pliiiiiiis
eli juu, 30v äiti täällä tuskailee varhaismurrosiästä asti jatkuneista iho-ongelmista.
Erityisesti minulla on mustapäitä, mutta välillä tulee myös kunnon finnejä. Iho reagoi tosi helposti esim päivittäiseen meikkaamiseen.
Olen kokeillut monenlaisia tuotteita, tällähetkellä lumenen hydra drops kosteusvoide käytössä, sillä olen päässyt jonkunlaiseen tasapainoon: finnejä ei tule mutta mustapäät ovat ja pysyvät.
Pesen kasvot aamuin illoin, käytän kasvovettä ja kosteutan runsaasti.
Kokeilin myös ns. ongelmaihon tuotteita mutta ne olivat aiiiivan liian kuivattavia. Olen käynyt kosmetologilla mutta en ole saanut apua, naama on aivan tulehtunut aina ihonpuhdistuksen jälkeen ja " määrätyt" kasvohoitotuotteet eivät ole olleet lainkaan toimivia:(
Olen jo aivan epätoivoinen, joten ottaisin enemmän kuin mielelläni kaikki vinkit vastaan sekä tuotteista, että hoidoista ja niksejä kotihoitoon!
Kommentit (10)
kosmetologit sanoo, että hoidan liikaa. Samat perushoidot kuin sullakin. Puhdistus maidolla, vältän kuivattavaa vettä, mieto alkoholiton kasvovesi ja kunnon kosteutus, kuorinta kerran viikossa ja kosteusnaamio yön yli kerran viikossa. Kaikki mietoja herkän ihon tuotteita. Syön tavallista kotiruokaa, kohtuullisesti rasvoja, karkit ainoa pahe ja sitä kautta varmaan lisäaineet.
Viikonloppuna meni hermot ja eilen varasin ajan ihotautilääkärille. Antaas kattoo, mitä se vinkkaa. Lykkyä tykö sulle, tiedän, kuinka ärsyttävää on olla huonoihoinen aikuisena.
Nimim. epätoivoinen 33v.
noita nivean lappuja oon koittanu mut ei oo ollut apua:(
hei sinä joka menet lääkärille, palaisitko kertomaan mitä sulle neuvottiin?!
Haluisin todella avun minäkin, vaikkapa sitten lääkäriltä.
Toimi minulla, ensin kuuriluontoisesti kahden viikon välein hoidot, sitten kerran kuussa ja sitten voi jo harventaa. Myös ko. kotihoitotuotteet ovat erinomaisia.
Ikää pian 30 v ja kärsinyt epäpuhtaasta ihosta 10 vuotiaasta lähtien.
Kallistahan tämä on, mutta toiminut minulla.
Täällä myös kolkyt vee joka löysi avun tosta Hjero hoidosta. Sitä ennen tuli käytyä vuosikaudet ihan tavallisessa ihonpuhdistuksessa josta ei ollut mitään apua. Vuosi sitten otin kuurin tota Hjero hoitoa ja nyt on iho parempi kuin koskaan. Totuus on kuitenkin se että tälläisen ei hyvä ihoisen on omattava luottokosmetologi. Mä käyn kosmetologilla useamman kerran vuodessa. En nyt oo silti mikään erityisen hyvätuloinen. (niin kun jotkut luulee joskus)Jos on ihoongelmia niin valitan marketkosmetiikka ja pelkkä kotihoito ei auta. Ai niin ja tossa Hjero sarjassa on myös ihan super hyvä peittävä aknevoide :)
maksoi eka kerta n 70e ja sen jälkeiset kerrat vähemmän. Aknevoiteen hintaa en nyt millään muista. Oman kosmetologini sivuilta saattais löytyy hintoja, mutta tää sivusto ei hyväksy linkkejä. Eli kauneushoitola Riikka Tainio. Kirjoita www eteen ja com perään ja kaikki yhtä pötköä
maksaa mutta on sen arvoista.
samaa kärsivä, ei aikaa vielä varannut mutta kuullut että auttaa.
www riikka tainio com on oikea osoite ei se minkä yllä ilmoitin
Eli sellasia tarralappuja jotka laitetaan kasvoihin. Niillä saat tehokkaimmin mustapäät ja pienet ihomadot pois kotona ilman että naama on pahasti punainen ja tulehtunut kuten kosmetologin jälkeen. käytä vähintään kerran kuussa kaikkiin ongelmakohtiin. Tätä parempaa ohjetta et saa mistään!
T: Entinen rasvanaama :)