Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eu-henkilökortti vai passi?

Vierailija
26.09.2006 |

Kumpi kannattaa hankkia? On tässä matka tulossa kuukauden päästä Euroopan maahan ja jompi kumpi pitäisi nyt hommata, mietin vaan kumpi vai onko se periaatteessa ihan sama?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hanki vaikka molemmat, mutta korttia on huomattavasti kätevämpi kuljettaa mukana kuin passia. Mies hankki passin lisäksi henkilökortin EU-maihin suuntautuvia matkoja varten juuri em. syystä.

Vierailija
2/2 |
26.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

passia myös paikanpäällä on pyydetty ja olen sen anatanut, mutta en tiedä, mitä olisivat sanoneet, jos kortin olisin lykännyt.



Lisäksi lentokentällä juuri yhdelle asiakkaalle oli sanottu, että on vain tuuria, pääseekö Eurooppaan vanhalla henkilökortilla ja suosittelivat hekmaan Vantaan kentältä pikapassin, ei pikahenkilökohtin, jos sellainen nyt on keksittykään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan viisi