Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Päiväkodin valokuvukaukseen vaatteet.

25.09.2006 |

Poka on aloittanut vasta päiväkodin ja nyt olisi muutaman viikon päästä valokuvaus. Minkälaiset vaatteet teillä on ollut valokuvauksessa päällä?

Juhla vaatteet vai jotain arkisempaa?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
26.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

pojalla oli ekassa kuvassa siisti pitkähihainen t-paita ja siniset sametti housut.



eli aika normaalit siistit arkivaatteet.



mielestäni siisti college puku tms käy mainiosti kyllä.



en koe että olisi juhlapuku kuvaus :D

Vierailija
2/6 |
27.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

meilläkin eka kuvaus tulossa ja laitan samettihousut ja pitkähihaiset t-paidan! eli siistit arkivaatteet!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
25.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pojalla esim kauluksellinen trikoopaita + sammarit tai pikeeita + neule ja sammarit. Tytöllä liivimekko tai hame + paita. Kaikki eivät pukeudu mitenkään (siis ihan collegepukulinjaa) ja näyttää tosi hassulta esim ryhmäkuvassa jos jollain on superhienot juhlavaatteet (varsinkin tytöillä joskus nähnyt prinsessa krumeluurimekkoja).

Vierailija
4/6 |
25.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruudullinen kauluspaita, jonka päällä uusi college-paita samaa sävyä, kaulukset siis näkyi. Jalassa farkut. Samaa tyyliä oli muillakin lapsilla, siis paremmat vaatteet kuin tavallisesti hoidossa, mutta ei mitään juhlavetimiä.



Tänä syksynä laitan varmaan taas farkut ja jonkun paremman paidan.

Vierailija
5/6 |
25.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tykkään kovasti marimekon raitapaidoista ja niitä meillä on ollut monessa kuvassa joko samettihousujen tai farkkujen kanssa tai pienemmillä haalarien kanssa. jossakin kuvassa on ollut kauluspaita rennosti ylänappi auki ja siistit kangashousut.



viime vuonna pojilla oli yksiväriset pitkähihaiset trikoopaidat ja niiden päällä puuvillaiset neuleliivit ja jalassa samettihousut ja oli tosi kiva yhdistelmä kuvassa.

Vierailija
6/6 |
25.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ollut pari kertaa valokuvaus. Molemmilla kerroilla ollut siisti liivihame ja yksivärinen trikoopaita. Yleensä kannattaa laittaa päälle jotain aika värikästä, harmaa tai beesi " katoaa" helposti kuvaan.