Minhin haarakonttori -blogi monen vuoden takaa, kuka muistaa?
Tunteeko/tietääkö kukaan täällä Minh-nimellä suosittua blogia useita vuosia sitten pitänyttä naista? Blogi katkesi yllättäen ja henkilö katosi ainakin tuolla nimimerkillä. Oli tuolloin teinin yksinhuoltaja, kirjallisesti lahjakas, blogi keskittyi kuitenkin Minhin vaihteleviin vaiheisiin huumeidenkäytön kanssa. Oli poikkeuksellisen kiinnostava blogi, Minh hyvä kirjoittaja. Olisi mielenkiintoista tietää, mitä hänelle kuuluu ja onko jossain muodossa netissä tai somessa seurattavissa eri nimimerkillä tai jopa nykytrendin mukaisesti ihan omalla nimellään.
Kommentit (8)
Eikö hän kirjoita enää millään nimellä missään? Kaipailen kirjoituksia. :/
Oletko ap.sana joka kyseli Trisistä?
Entä Lost in supermarket? Kaikista eniten kaipaan Turistia, kaikkien blogien kantaemoa. Ne kolmiodraaman ja työelämän käänteet olivat netin parhautta joskus vuosituhannen taitteessa!
Minhiä kaipailen minäkin ja googlaamalla päädyin tähän. Nyt pinnalla olleissa parissa blogimuisteloketjussakin Minh mainitaan lyhyesti, ja että hyvää kuuluu, mutta eikö hän enää kirjoita missään? Nyyh :( Oli NIIN HYVÄ.
Olen kuullut, että hänelle kuuluu hyvää. Joku av:lla tiesi kertoa.