Kukaan joka kadunnut eroa
Oletko joskus jättänyt puolison ja sitten katunut? Kuinka pitkään kesti että alkoi kaduttaa?
Kommentit (17)
En ole katunut. Päinvastoin, olen ollut helpottunut ja harmittaa vain, etten tehnyt sitä aikaisemmin. Tutkimusten mukaan puolet kuitenkin katuvat avioeroa.
[quote author="Vierailija" time="06.06.2015 klo 16:43"]Oletko suomalainen
[/quote]
Olen.
Olen kadunnut eroani kyllä tosi paljon!
Onko äidinkielesi suomi? Jos on, nii miten voit kirjoitta "kadunnut"?
Sillä nyt mieheni on kadonnut!! : o
No onpa taas kypsiä vastauksia :D
Itse kysymykseen, olen. Kuukaudesta kahteen huomasin ikävän olevan järjetön mutta paikkani oli niin sanotusti jo täytetty.. Ei ainakaan parantanut mieltä :) vuosien jälkeen kamppailen yhä etten miettisi tätä henkilöä päivittäin.
Olen, oli ihan vain seurustelusuhteesta ero mutta vielä seitsemän vuotta myöhemminkin kaduttaa ratkaisu. Luulrn, että hän oli se mun "oikea", en vaan teinikuohuissani sitä osannut arvostaa :)
Kadusin viellä maan nantaina kin. mutta en enään
Jos voitaisiin pysyä aiheessa eikä kettuilla aloittajan kirjoitustaidoille...
Mikä sai teidät eroamaan, jos olette myöhemmin kuitenkin katuneet?
Omassa miehessäni oli hyvin paljon huonoja puolia eikä juuri mitään hyvää. Hän oli esim. sairaalloisen mustasukkainen ja syyllisti minua siitä, kun ei voinut elää minun rahoillani hänen ollessaan työtön. Itsekin olin köyhä opiskelija ja osa-aikatöissä. Helpotus oli suuri, kun vihdoin pääsin hänestä eroon. T. 4
En minä mutta eräs ystäväni erosi yhdeksän vuoden (4 vuotta seurustelua, viisi naimisissa) yhdessäolon jälkeen. Eivät riidelleet eikä mikään ollut huonosti, mutta suhteessa ei ollut enää "hohtoa". Hänen sanojensa mukaan. Meni ehkä vajaa kaksi vuotta ja olivat jo molemmat uudessa suhteessa kun eroa halunnut ystäväni huomasi että oli tehnyt virheen, menetti parhaan ystävänsä ja ero oli ollut turha ja että uudessa suhteessa oli omat ikävät juttunsa. Ja se hohtokin kadonnut jo. No, tehty mikä tehty.
Lukihäiriöstä on typerää alkaa kuittailla.
mieti antoiko suhde enemmän vai vaatiko suhde enemmän?
Up