savenmaa
Oletteko tilannet savenmaalta? millaisia kokemuksia?
Kommentit (4)
Tämän "liikkeen" kanssa ei kannata asioida, jos ei ole pakko. En googlannut muiden kokemuksia etukäteen ja erehdyin tilaamaan sieltä joskus tavaraa. Verkkosivujen tekstit ja kuvat eivät vastanneet todellisuutta. Sain vaikutelman, että hoitavat asiota miten sattuu ja myyvät tietoisesti asiakkaalle tavaraa, mistä haluavat päästä eroon.
Jos ja kun ongelmia tulee, niitä on turha yrittää selvittää asiallisesti. Ovat selvästi tottuneet riitelemään ennen kuin ratkaisemaan ongelmia. Oman kokemukseni jälkeen kierrän Savenmaan ja heidän verkkosivunsa kaukaa.
Loistava palvelu. Tuotteet hintansa väärti
Aivan hirveää huijausta ja asiakkaalle yritetään myydä sekundaa kun väitetään että on priimaa😖
Kattopeltien piti olla priimaa niin maalit oli osittain pois niin käski maalata itse. Oli mattaa mitä halusin niin yritti mukaan laittaa kiiltävää väittäen että on samaa. Sitten ehdotti että laita erilaiset naapurin puolelle niin ei näy.
Sitten jo alkoi äänekkäästi kertomaan että ei niitä kukaan katso jos on eri sävyä. Saa arvata jäikö ostamatta. Sanoin esim että en halua mistä maalit lähteneet niin korotti ääntä ja sanoi että heitä sinne nippuun mukaan vaan😒
huonoja, älä tilaa! kerran tein 40e tilauksen ja koskaan ei saapunut tuotteita.. nyt odottelen maksua takasi koska heiltä olikin tuotteet loppuneet, eikä mitään ilmoitusta edes tullu minulle.