Ottakaa omat eväät power parkkiin.
Tai syökää siellä. Mutta tarjolla on vain hampurilaisia, hotdogeja, ranskiksia, paniineita, pullaa, jäätelöä ja hattaraa. Karting radan kahvilassa oli suolaista kinkkupiirakkaa. Meidän lapsetkin oli pettyneitä.
Kommentit (12)
Mitään gourmeesapuskaa noissa paikoissa harvemmin onkaan tarjolla. Ehkä joku kämänen wieninleike ravintolassa.
Teidän lapset oisi halunneet kasvisgratiinia koska teillä ei syödä roskaruokaa eikä turhia hiilareita?
[quote author="Vierailija" time="31.05.2015 klo 09:34"]Mitään gourmeesapuskaa noissa paikoissa harvemmin onkaan tarjolla. Ehkä joku kämänen wieninleike ravintolassa.
[/quote]
Ei odotettu gourmeta. Mutta vaikka sämpylä jossa salaatinlehti ja tomaattia välissä olis ollut kiva. Tai salaattiannos.
ap
Siellä tavernan näköisessä ihan hyvä lounas salaatteineen.
Onneksi meidän reissu ei mene pilalle jos yhtenä päivänä syödään hampurilaisia ja hattaraa. Eli en raahaa kylmälaukussa eväitä, mutta kiitos vinkistä.
En lähde omien eväiden kanssa koskaan mihinkään. Suomessa saa ostaa ruokaa muualtakin kuin omasta lähikaupasta.
Onhan siellä pihviravintolakin. Ja Park Hotel Härmä restaurant (ala carte ravintola). Boulevard Bistrosta saa myös ala cartea, pizzoja ja salaatteja.
Onhan siellä muutakin syötävää :)
Olemme aina syöneet alueen sisällä esim. Canyon Steak House:ssa. Lisäksi alueella on Kwai Bridge tai Skaala.
[quote author="Vierailija" time="31.05.2015 klo 09:36"]Siellä tavernan näköisessä ihan hyvä lounas salaatteineen.
[/quote]
Huomattiin oli ruokalista esillä mutta paikka oli silti kiinni. En tiedä koska aukeaa.
Tottkai omat eväät mihin tahansa huvipuistoon. Siellä on kiskurihinnat.
Eilen siellä ei ollut tasan muuta kuin nuo mitä luettelin.! Katsottiin kaikki auki olevat paikat läpi.
Ap
Hyvä tietää.