Sopivien rintaliivien löytämisen vaikeus ahdistaa :(
Kaupoista en niitä juurikaan löydä, ei riitä kuppikoot tai eivät muuten istu hyvin. Lumingerieltä olen pari x tilannut ja palautukseen meni nekin, piti olla se oikea kuppikoko mutta ei sitten ollutkaan:( toki sieltä voisi tilata vaikka kymmenet erilaiset ja eri valmistajan liivit sovitukseen kotiin, mutta kun ne pitää myös maksaa silloin tilatessa joten ei ole varaa siihenkään. Esim 1 liivit maksaa jo helposti sen 50e.
Kuppikokoni on, kai, F80.
Kohta olen liivitön kun nämä parit Triumphin liivit sanoo sopimuksensa irti eikä nämäkään istu täydellisesti, ei esim tuo kaarituki painu rintakehään kiinni tuosta keskeltä kuten ilm pitäisi..
Vetäisen kohta jollain viidakkoveitsellä koko hinkit irti kehosta:/
Kommentit (2)
Erikoisliikkeeseen vaan. Tosin itse löysin täydellisesti istuvat 80F rintsikat ihan lindexiltä. Yllättäen oli tullut isompia kokoja sinnekin. Eivät kuitenkaan ole niitä ns. isojen tyttöjen liivejä, joissa ympärys 90 ylöspäin.
Kävin viimeksi oikein erikoisliikkeessä. Siellä osattiin palvella ja alkoi sopivia liivejä löytymään. Vaikka tulotasoni on alhainen, alan käydä vain siellä rintsikkaostoksilla! Maksaa enemmän kuin lindexissä tai seppälässä, mutta käyttömukavuus on aivan toista luokkaa ja liivit ei ole mennyt miksikään kolmessa kuukaudessa! Lupasi liivien kestävän vuosia, joten hinta ei haittaa jos niin tosiaan on