Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Myyntimiehelle korvaus asiakkaan luon käymisestä -paljonko?
21.01.2022 |
Paljonko maksaa työnantajalle myyntimiehen käynti neuvotteluissa asiakkaan luona? Millaisen korvauksen myyntimies saa tuosta? Varmana kilometrit mutta onko vielä jokin könttäkorvaus?
Työpaikallani ravaa myyntimiehiä tuon tuostakin ja ajattelin että nyt se loppuu. Ilmeisesti osa tulee juuri tuon korvauksen saannin vuoksi?
Kommentit (3)
Riippuu ihan yrityksestä, voi olla että ei mitään. Joka tapauksessa myyntihenkilö tulee sinne tekemään kauppaa, ei häntä eikä yritystä kiinnosta pelkkä vierailu.
Jos et ole mitään ostamassa, ei kannata tavata.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Jos et halua tavata myyjää tai esimerkiksi ostaa puhelinmyyjältä, suosittelen opettelemaan seuraavan: Ei kiitos, mukavaa päivän jatkoa!
Alue: Aihe vapaa
ilmoita että veloitat 200e/h paskan puhumisen kuuntelusta. min taksa on 60e maksettava heti alussa. kyllä kaikkoo jetron ja kaisan kaltaiset. maksun surritettua vasta sisään.