Kuopion paras kiinteistövälittäjä?
Etsinnässä Kuipion paras kiinteistönvälittäjä, joka myy asuntomme nopeasti (n. puolessa vuodessa, kiitos), on luotettava ja tekee työnsä muutenkin hyvin.
Tarjontaa välittäjissä on paljon joten tosi vaikea etsiä neulaa heinäkasasta.
Ja ei, itse emme ehdi myymään.
Kommentit (15)
Sori, viesti näyttää kamalalta kun mobiililla kirjoittaa.. :/
Itse olin ainakin todella tyytyväinen Sp-Kodin palveluun ja erityisesti Heliin joka meitä auttoi, voin suositella
No, mutta kuka olisi se paras?
-ap
Otse katselisin ilmoituksia Etuovesta. Sieltä näkee minkälaisia ilmoituksia välittäjät laittavat, minkälaisia kuvia jne. Nopeasti oppii välittäjien tavat :D
Paskasta ei saa hyvää edes kauniilla sanoilla. Hinta, sijainti, kuvat sekä selkeä pohjapiirros. Remontit sitten udellaan myyjältä.
Ja miksette myy itse? Voi tehdä omanlaisensa ilmoituksen ja hinta kohdilleen. Samat vastuut ne myyjällä on, käytti välittäjää tai ei.
Eikös Kaisa Läskillä ole toimipiste myös Kuopiossa?
Kannattaa olla erittäin varovainen asuntokaupoilla .Kuopiossa on parikin kiinteistövälittäjää joilla on tuttu kuntotarkastaja joka antaa huonokuntoisestakin asunnosta hyvän raportin (Monimutkaisen raportin)Välittäjä ja kuntotarkastaja yhdessä suostuttelevat ostajan turvallisiin kauppoihin "hyvästä" asunnosta taitavilla myyntipuheilla.
Sitten kun paska osuu tuulettimeen kiinteistövälittäjää ei enää kiinnosta asia kun hän on jo saanut palkkionsa ja vastuukin rajoittuu vain kirjoitettuun tekstiin.
Kuntotarkastusraportissa on ovelasti piilossa tekstejä jotka vapauttavat kuntotarkastajan vastuusta.
Oikeuteen menoa miettiessä kuulee tarinoita kuinka vastaavia juttuja seuranneet asiantuntiat kertovat hurjia tarinoita päätöksistä.Ei kuulemma ole mitään väliä kuinka "oikeassa"olet ,kiistat päättyvät arvaamattomiin yllättäviin ratkaisuihin riippuen asianajanan taitavuudesta.
Suosin vuokralla asumista.
Kodin laatuvälitys Oy kannataa kiertää kaukaa
Ilmeisesti sellaista ei ole?