Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te naiset, jotka olette vaihtaneet suhdetta ns lennosta

Vierailija
14.05.2015 |

Kertokaa vähän. Kauanko olitte seurustelleet, kun tapasitte jonkun "paremman"? Mikä siinä uudessa miehessä vei voiton? Kestikö uusi suhde vai alkoiko kaduttaa ero vanhasta?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin ensimmäisen miehen kanssa 13 vuotta. Meidän suhde oli semmonen lattea ja vuosi vuodelta kävi latteammaksi.  Mies oli sisäänpäinkääntynyt työnarkomaani. Uusi mies oli kaikkea muuta :) Suhde on kestänyt 17 vuotta, ja päivääkään en ole katunut, että vanhasta suhteesta lähdin.

Vierailija
2/4 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on tässä välissä peräti puoli vuotta ;) Vanha mies oli päihdeongelmainen, masennuksen takia sairaslomalla vuosikausia, väkivaltainen, tunnekylmä sekä laiska isä ja puhumaton. Miehiä tuli selattua tässä välissä kuin katalogia, mutta löysin aivan tavallisen, hyväsydämisen, rakastavan ja fiksun miehen tilalle. Ehkä ymmärrätte, miksi siirryin elämässä eteenpäin. Elämä on lyhyt, enkä suostu hukkaamaan siitä enää hetkeäkään!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

3v seurustelua, yksin en päässyt lopullisesti tuosta "jumalten lahjasta naisille" eroon, tuli sopiva tilaisuus aloittaa uusi suhde (4 kertaa seksiä, ei seurustelua varsinaisesti) ja "uuden miehen" turvin pääsin lopulliseen eroon. Ei siis kestänyt tämä uusi suhde, lämpimästi muistelen kyllä hyvää seksiä, vanhaa suhdetta en ole kaivannut puolta sekunttiakaan. Mikä vei uudessa mihessä voiton? Hmm, se että hän oli olemassa oikeassa paikassa oikeaan aikaan ja minä epätoivoinen hypätäkseni kenen kanssa tahaansa sänkyyn että pääsen elämässäni eteenpäin.

Vierailija
4/4 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="14.05.2015 klo 22:44"]3v seurustelua, yksin en päässyt lopullisesti tuosta "jumalten lahjasta naisille" eroon, tuli sopiva tilaisuus aloittaa uusi suhde (4 kertaa seksiä, ei seurustelua varsinaisesti) ja "uuden miehen" turvin pääsin lopulliseen eroon. Ei siis kestänyt tämä uusi suhde, lämpimästi muistelen kyllä hyvää seksiä, vanhaa suhdetta en ole kaivannut puolta sekunttiakaan. Mikä vei uudessa mihessä voiton? Hmm, se että hän oli olemassa oikeassa paikassa oikeaan aikaan ja minä epätoivoinen hypätäkseni kenen kanssa tahaansa sänkyyn että pääsen elämässäni eteenpäin.
[/quote]

Vähän sama lähtökohta mutta mä satuinkin tapaamaan elämäni rakkauden ja ruvettiinkin seurustelemaan. Ei oo ikävä entiseen suhteeseen :'D nyt takana lähes 2v :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kaksi