Koen unissani rakkautta
Sellaista mitä en oikeastaan koskaan ole oikeassa elämässäni kokenut. Olen ollut ihastunut ja rakastunutkin, mutta unissa rakkaus tuntuu aidolta ja pyyteettömältä. Viimeöisessä unessa minua tuli halaamaan takaapäin joku tyyppi, josta huokui ihana rakastava energia. Käännyin katsomaan ja siinä oli tummatukkainen ja tummasilmäinen komeahko mies. Usein näissä unissa halaus tulee jostain juuri yllättäen ja koen rakkauden tunteen ennen, kuin olen edes katsonut henkilöä kasvoihin. Mies on kaikissa unissa tummapiirteinen ja pidänkin oikeasti tummapiirteisistä miehistä.
Onko kellään vastaavanlaisia kokemuksia?
Kommentit (22)
Kyllä on. Olen aina tuollaisen unen jälkeisenä päivänä onnellinen.
Mulla on ollut muutamia tuollaisia unia ja niistä saa valtavasti positiivista energiaa. Vähän niin kuin voimakkaasta ihastumisesta ihan oikeastikin. Itse elän jokseenkin tylsässä avioliitossa mukavuussyistä ja unieni ja muiden kaukoihastusten kanssa elämässä on edes jotain twistiä. :)
[quote author="Vierailija" time="03.05.2015 klo 22:35"]Kyllä on. Olen aina tuollaisen unen jälkeisenä päivänä onnellinen.
[/quote]
Mulla just sama!:) työkaverikim ihmetteli mitä minulle on tapahtunut kun olin niin iloinen.D
On, ja näistä unista on ihan vaikein herätä..Ja ovat mielessä pitkälle aamupäivään.
[quote author="Vierailija" time="03.05.2015 klo 22:39"]
Mulla on ollut muutamia tuollaisia unia ja niistä saa valtavasti positiivista energiaa. Vähän niin kuin voimakkaasta ihastumisesta ihan oikeastikin. Itse elän jokseenkin tylsässä avioliitossa mukavuussyistä ja unieni ja muiden kaukoihastusten kanssa elämässä on edes jotain twistiä. :)
[/quote]Milloinkahan minä tämän kirjoitin kun on aivan kuin omasta elämästäni! ;)
[quote author="Vierailija" time="03.05.2015 klo 22:35"]
Kyllä on. Olen aina tuollaisen unen jälkeisenä päivänä onnellinen.
[/quote]
Mulle taas tulee surullinen olo, kun se olikin vain unta.
Tuttua... viimeksi näin tällaista unta duudson-HP:sta :D
Kunpa oikeasti löytäisin samanlaisen rakkauden oikeassa elämässäni. Jos tunnen sen unissani, niin pakko sen on olla mahdollista myös oikeasti?
ap
On niitä joskus. Miehet on kaiken näköisiä. Kerran olin mys saamassa lapsen ja rakastin sitä yli kaiken.
Minulla on myös tosi aidontuntuisia unia, jolloin tunnen sekä itse rakkautta että minua rakastetaan. Kädestä pitelyä, halailua, joskus myös ihan seksiä :D kyllä sellaisesta unesta on kiva herätä, vaikka ei "totta" olekaan. Minulle on! :)
Näen "sellaisi"a unia muista miehistä koko ajan! Vaikka rakastan miestäni. Mikä mahtaa vaivata :/
Oih kun näkisikin pitkästä aikaa taas tuollaista unta! Näkisinköhän (ja muistaisin myös) jos oikein kovasti toivoisin ja haluaisin?
Minulla on paljon ns. romanttisia unia, mutta niissä käy lopulta aina huonosti, kuten oikeassa elämässäkin. Mies vain katoaa, tai anopintekele saa sen jättämään minut alttarille, tai mies osoittautuu täydeksi siaksi.
En voi koskaan kokea niin voimakasta, aitoa ja vilpitöntä rakkautta kuin unissani.
Ei ole mutta erittäin mielenkiintoista! :)