Mikä mulla on ? : (
Mulla on oikean kiveksen pinnassa patti noin 5mm pitkä ja 2mm leveä ja noin 1-2mm korkea pitkulainen patti. Ei ole kiveksen sisällä vaan pinnalla ei kuitenkaan ihossa. On kovahko eikä muljua mutta tuntuu kuitenkin enemmän joltain nystyrältä kiveksessä kuin patilta. Oon vasta 15v. Pelkään että mulla on syöpä tai että kuolen :' (. En millään jaksa ottaa koko vappua että pääsen lääkärin. Paljon parempi olisi jos jostain saisin tietää että ei ole vakava ja voisin unohtaa asian. :(
Kommentit (6)
Miksi taas samasta asiasta aloitus? Menet joko vapun jälkeen ter.keskukseen tai saman tien yksityiselle. Kaikki ylimääräiset patit tulee tutkia, on ne sitten missä tahansa.
Kukaan ei voi sinua tutkimatta diagnosoida.
Onko sinulla sairauskuluvakuutus? Jos on niin mene yksityiselle ultraan. Lääkärin kautta toki. Tai toki asia hoituu ilman vakuutustakin. Tulee vain kalliimmaksi.
Eiköhän se nyt ole vaan joku ärtynyt talirauhanen. Ole huoleti ja käy näyttämässä kouluterkalle maanantaina.
[quote author="Vierailija" time="30.04.2015 klo 17:56"]En mä kehtaa
[/quote]
Oletko ap.? Jos olet niin mietihän nyt asia uusiksi. Lääkäri tekee työtään.
Ei tuo kuule vakavalta vaikuta :). Kives syövän patit tuntuvat kiveksen sisällä.