Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Raiskauksesta vain hämärät muistot

Vierailija
29.04.2015 |

Olen viime aikoina kokenut kovaa ahdistusta eräästä asiasta joka tapahtui 2007 paikkeilla, raiskauksesta.

Muistan tästä itseasiassa hyvin vähän mikä varmasti voi kuulostaa siltä että olen onnekas, mutta ei tunnu siltä. Tuntuu pikemminkin todella vaikealta koska ne hetket vaikuttavat niin etäisiltä, että alan epäillä omaa muistiani! En ole myöskään puhunut tästä kovinkaan monelle juurikin siksi että muistan niin vähän. Mitä nyt erehdyin avautumaan ihmiselle keneltä en saanut mitään tukea.

Tässä kaikki mitä muistan: Olin silloisen poikaystäväni kanssa minun kotonani, olimme mahdollisesti juoneet jotain,en muista. Seuraava muistikuva on hänestä päälläni keskellä yötä ja muistan sen tunteen kun halusin sen loppuvan. Muistan myös sen että olo oli avuton todennäköisesti otettujen psyykelääkkeiden takia(syön niitä edelleen) Nämä lääkkeet aiheuttavat minulle toisinaan muistikatkoja vaikutuksen alaisena olen mm. tilannut lehden puoliunessa ja muistanut tilanneeni sen vasta kun se saapui viikkoja myöhemmin postiluukustani.

Seuraava muistikuva onkin sitten aamusta kun tajuan kylvyssä ollessani että minulla on mustelmia reisissä, paikat kipeänä. En muistanut miksi ja lopulta mielikuva raiskauksesta palasi mieleeni, mutta niin sekavana että päätin kuitata sen pois mielestäni. Ajatellen että ei kai nyt sentään, vaikka suhde olikin huono. Olin muutenkin juuri tuolla hetkellä kylvyssä ja ymmärsin että nyt on sitten myöhäistä mennä tutkimuksiin. 

Minua siis vaivaa kaikki tuo hämäryys. Onko kellään muulla samanlaisia kokemuksia? 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei toi oo raiskaus. Oot ite pillerihuuussa antanu tussuas

Vierailija
2/3 |
29.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tullut tänne kysymään mielipidettä siitä onko raiskaus vai ei. Sen kyllä tiedän kiitos vain. En muutenkaan usko että pakokauhua koetaan nautinnolisen seksin aikana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin asunnoton narkomaani edellisessä elämässä. Mulla on vastaavanlaisia kokemuksia, raiskauksiakin.
.
Sinulle minulla yksi tärkeä neuvo: ÄLÄ JAA NÄITÄ ASIOITA TÄÄLLÄ. Tarvitset keskusteluapua, mutta hae kiltti se muualta. Nämä hyeenat täällä repii sut kappaleiksi. Joillekin tämä on vain sosiaalipornoa, saavat kiksejä siitä, kun pääsevät kurkistamaan kurjiin elämiimme.
.
Tsemppiä, halaus!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän viisi