naapuri soitti sitten poliisille, että "ryyppään hiekkalaatikolla"
alkoi äkkiä huuudella parvekkeelta, että on on soittanut poliisiin & lastensuojeluun :O olin siis talonyhtiömme pihalla vauvan & 2v:n kanssa, minulla oli mukana 3 Euroshopperin energiajuoma-tölkkiä.. miten joku voi pitää niitä kaukaakaan kaljatölkkeinä?! ( en juo kahvia mutta tee ei piristä tarpeeksi, siksi energiajuomat..)
ehkä asiaan vaikuttaa se, että olen 19v yh-äiti jolla on rastat & lävistyksiä. pakkohan tälläisen kummajaisen on olla huono äiti !
Kommentit (40)
Harmi, ettei poliisi luultavasti tule paikalle. Olisi lastensuojelun kannalta hyvä, jos olisi viranomaisen vahvistus ettet ole ottanut alkoholia. Hae vielä muutama tölkki lisää, niin naapuri saa kunnolla mietittävää.
Euroshopperin siiderit muuten näyttää nopeesti katottuna samalta kuin euroshopperin energiajuoma. Meinasin kerran ostaa es-päärynäsiiderin energiajuoman tilalla, kun joku harjoittelija oli hyllyttäessä laittanut ne samaan hyllyyn.
No jos on soittanut, pitäisi poliisien kohta olla perillä puhalluttamassa. Ja jos näyttää nollaa, niin parempi vain teille mikäli naapuri ihan vattumaisuuttaan soitellut hätänumeroon takianne.
Se on kumma, miten nuori ikä varsinkin rastoihin yhdistettynä saa nämä tietyt tädit varpailleen. Jos ei keskustelemaan suostu niin viimeistään viranomaiset laittaa ruotuun jos homma menee häirinnän puolelle.
No on sillä köyhä elämä... Olisiko voinut tulla vaikka tsekkaamaan tilanteen ap:ltä itseltään ensin! Pidä naapurille pikku puhuttelu, että mitä jos kysyisit ennen kuin alat soittelemaan poliiseja paikalle?
Harmillinen tilanne. Mutta TOISAALTA, naapuri on oikeasti voinut luulla tölkkiä alkoholiksi. Sinänsä hyvä, että uskalletaan olla huolissaan lähimmäisten hyvinvoinnista. T. Alkoholistin lapsi
Jää oikeasti odottamaan poliiseja! Kiva ois nähdä naapurin ilme kun poliisit lähtevät pois! Toivottavasti vain tulevat (jos siis olis oikea tilanne, eivätkä silti tulis), saatpahan tädin nolattua!!
Ja poliisit tekee varmaan vielä huumetestinkin kaupan päälle. Onhan tuo yhtälö varsin epäilyttävä nuori,rastat,lävistykset,yh.
Eipä noi energiajuomatkaan anna mitään hyvää esimerkkiä lapsille.
[quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 17:21"]Eipä noi energiajuomatkaan anna mitään hyvää esimerkkiä lapsille.
[/quote]eipä tässä maailmassa monikaan anna hyvää kuvaa! Karkit, kumpparit, einekset jne. Mutta niiden käyttö ei varmasti edellytä poliisin tuloa?
[quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 17:24"][quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 17:21"]Eipä noi energiajuomatkaan anna mitään hyvää esimerkkiä lapsille.
[/quote]eipä tässä maailmassa monikaan anna hyvää kuvaa! Karkit, kumpparit, einekset jne. Mutta niiden käyttö ei varmasti edellytä poliisin tuloa?
[/quote]siis limpparit...himskatin älyluuri!
Anteeksi mutta kolme tölkkiä energiajuomaa?! Ei ihme jos mikään ei piristä, kofeiiniriippuvuutesi taitaa olla jo aika vakavalla tasolla.
[quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 17:29"]
Anteeksi mutta kolme tölkkiä energiajuomaa?! Ei ihme jos mikään ei piristä, kofeiiniriippuvuutesi taitaa olla jo aika vakavalla tasolla.
[/quote]
Huomasitko sanan mukana? Ehkä käynyt kaupassa ja ne oli tosiaan mukana(matkalla jääkaappin kotona), ei niin että veti ne 3 hiekkalaatikolla...
ohis
Ymmärrän kyllä 3 energiajuomaa. Itse en niitä usein juo, mutta tänäänkin kipeän lapsen vuoksi valvotun yön jälkeen auttoi jaksamaan koko työpäivän loppuun.
[quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 17:29"]
Anteeksi mutta kolme tölkkiä energiajuomaa?! Ei ihme jos mikään ei piristä, kofeiiniriippuvuutesi taitaa olla jo aika vakavalla tasolla.
[/quote]
hohhoijjakkaa. Hohhoijaa. Ei ole kofeiini känniin verrattavissa. Ei ole. Vaikka riippuvuus olisi, niin lapset kyllä pystyy oikein hyvin hoitamaan.
ei ole kovin vaarallinen riippuvuus se kofeiini. Eihän se hyvä ole, muttei maailman pahinkaan.
alkoholi, tupakka ja huumeet. Ne on vaaralliset riippuvuudet.
Jotkut vetää pannullisen kahvia per päivä. Ls. ilmoitus heti tehtävä :-P
Kivaa naapurikyttäystä. Oma elämä niin tylsää, että pitää kytätä naapureita.