VESA Keskinen ja JANE
Haluaisin kysyä ja tietää;
1. Minkä ikäinen on tuon Vesa Keskisen Jane?
Toinen kysymys johon toivon vastausta;
2. Onko mielestäsi Vesa komea?
Vastaan itse.
1. En tiedä Janen ikää
2. On komea Mies.
Kommentit (22)
muutti äitinsä kanssa veskun luo...
[quote author="Vierailija" time="24.04.2015 klo 16:05"]Onko tuo Vesa kenties taas jossain mömmöissä noissa tuurin uusissa jaksoissa
[/quote]
Saanko kysyä mistä niin päättelet? ? Vesalla vaan on kova työstressi. Kaippa se näkyy väsymyksenä.
Siteeraan jotain suurta ajattelijaa: kuinka paljon Vesan pitäisi tienata, että saisi ihan Suomesta p***a?
[quote author="Vierailija" time="24.04.2015 klo 16:05"]
Onko tuo Vesa kenties taas jossain mömmöissä noissa tuurin uusissa jaksoissa
[/quote]
On selvästi :/
Se Jane on todella nätti nainen ja vau mitkä pitkät paksut hiukset. Paremman näköinen Jane on, kuin ne Veskun edelliset.
Lisää keskisiä on tulossa.
Vesa komea? Ohhoh! Jos olis edes fiksu...
Vesako se siellä kirjottelee itse:D
1. En tiedä, eikä kiinnosta
2. Ei todellakaan
Onko tuo Vesa kenties taas jossain mömmöissä noissa tuurin uusissa jaksoissa
Mitä ihmettä? Jane muuttaa lasten kanssa vuokralle. Eikö veskun kartanossa ole tilaa? Siis sillä tavalla tilaa ettei Jane saa siellä mitään muuttaa ja laittaa mieleisekseen.
Tulee mieleen että kartano on omistettu Vesan harrastuksille *köhalkoholi?köh ja vuokra-asunto perhe-elämälle.
Hmmm, jos kauppias ei halunnut kustantaa Janen elämää Brasiliassa ja vaimon pakko ottaa lusikka kauniiseen käteen ja tulla suomeen
Luulen, että Vesa on tosi pihi mies. Jos he Janen kanssa joskus eroavat, niin luulen, että Vesan lapset saattavat kertoa kuinka suunnilleen kaupan jätelavalta hakivat heille ne jutut mitkä myyntiin eivät kelvanneet. En tiedä, mutta jotenkin ei yllättäisi.
Vai mihin perustuu rikkaan ihmisen tarve muuttaa vuokralle? Jos kartano on liian suuri niin luulisi Vesan kykenenvän jopa rakentamaan heille sopivan kokoinen, johonkin mieleiseen paikkaan.
Häätkin oli järjestetty markkinointitempaukseksi. Tosin ei se Vesakaan niitä rahojaan saa hautaan, joten en oikein ymmärrä miksei oikeasti käytä niitä rahojaan oman perheensä parhaaseen mahdolliseen hyvinvointiin. Hyvin jos hoitaa bisneksensä, niin kyllä sitä rahaa tulee lisää ilman sitä pihtailuakin.
Olenkin jo ihmetellyt miten ne uskaltaa asua Brasialiassa yhtään. Iltiksessä oli video jossa Vesa esittelee hampaattomalle papalle tms Tuurin kyläkauppaa ja selittää miten ylpeä on siitä. Koko kuvio on kidnappaus joka vain odottaa tapahtumistaan.
Perinteinen suomalainen mies! Ikäistään nuoremman oloinen. Ihan mukiin menevä.