Kyllä täällä huonoitsetuntoinen saa tuntemaan olonsa vielä huonommaksi
Kommentit (13)
"Niin metsä vastaa kuin sinne huutaa
Täällä anonyymina kirjoittelu mahdollistaa moisen...
Joo, onhan täällä aikamoisia juttuja välillä, minäkin järkytyin niistä aluksi, mutta nyt parin vuoden av-kokemuksen jälkeen en jaksa enää törkeistä provoista tuohtua. Suurin osa niistä ei ole tosissaan, vaikka aluksi luulin niin
Kolaukset kasvattaa luonnetta. Minun itsetunto ainakin on kohentunut valtavasti erinäisistä ilkeistä kommenteista ja kolauksista. Nykyisin kun on käynyt jo läpi juttuja, ja oppinut puolustautumaan, jopa tuntemattomia vastaan, niin mikkään ei oikein tunnu missään enää...
Yks huonoitsetuntoinen saa toisen tuntemaan olonsa huonommaksi. Kierre valmis.
Kannattaa suojella itseään pahalta mieleltä, jos tuntemattomien sanat sattuvat kipeästi. Enkä tarkoita pahalla, vaan ihan omasta kokemuksesta. Joitain asioita välttelen ja toiset pahanolon levitysyritykset naurattavat. Huonosti voiva ja ilkeä ihminen on joskus niin läpinäkyvä toimissaan.
[quote author="Vierailija" time="22.04.2015 klo 18:05"]
Täällä anonyymina kirjoittelu mahdollistaa moisen...
[/quote] No enpä ihan tuota lähtisi allekirjoittamaan, yhtälailla oli rankkaa nokittelua palstalla, jonne tuli rekisteröityä. Ei pidä sitä palkokasvia olla työntämässä heti nenukkiin, jos kritiikkiä sataa.
Kasvata itsetunto. Tai käy ostaan kaupasta.
Kyynisyys on niin helppoa ja toista mollaamalla voi ylentää itseään tai sitten täällä vain siirretään oma paha olo muihin ihmisiin.
Miksi sinulla on huono itsetunto ja miten sen saat täällä entistäkin huonommaksi? En tunne yhtään huonolla itsetunnolla varustettua ihmistä hyvin, selitätkö minulle minkälainen olet ja miten huono itsetunto näkyy arjessa ja palstalla. Ihan mielenkiinnosta kyselen.
[quote author="Vierailija" time="22.04.2015 klo 18:10"]
[quote author="Vierailija" time="22.04.2015 klo 18:05"]
Täällä anonyymina kirjoittelu mahdollistaa moisen...
[/quote] No enpä ihan tuota lähtisi allekirjoittamaan, yhtälailla oli rankkaa nokittelua palstalla, jonne tuli rekisteröityä. Ei pidä sitä palkokasvia olla työntämässä heti nenukkiin, jos kritiikkiä sataa.
[/quote]
Tottakai on, mutta tuntuu että täällä on vieläkin enemmän ja ilkeämpiä kommentteja. Paikoissa joissa ollaan nimimerkillä on hankala vittuilla kaikille samalla nimimerkillä koska yleensä muut hyökkäävät vittuilijaa vastaan. Täällä se ei käytännössä ole mahdollista koska ei tiedetä kuka kirjoittaa mitäkin. Sama ihminen voi kirjoittaa vaikka kymmen haukku viestiä peräkkäin ja kaikki muka eri ihmiseltä.
Jep